Освітньо-професійна програма "Хімія" другого рівня вищої освіти зберігає найкращі традиції підготовки фахівців для здійснення прикладних та наукових досліджень, впровадження інновацій, практичної діяльності в галузі хімії.
Унікальність цієї магістерської програми, яка розроблена саме для заочної форми навчання, полягає в тому, що вона:
дозволяє отримати фундаментальну, універсальну підготовку з фаху на магістерському рівні навчання;
поєднує два змістових вектори – фундаментальну підготовку та засвоєння практичних навичок роботи з сучасним хіміко-аналітичним обладнанням;
дає можливість випускникам здійснювати фахову діяльність у різних сферах практичної реалізації: від професійної діяльності в галузі хімічних досліджень; хімічного аналізу, контролю та синтезу; хімічних, фармацевтичних, нафто-газових, харчових та агрохімічних технологій; біотехнологій; хімічної екології та контролю оточуючого середовища до криміналістики.
Тривалість навчання на магістерській програмі «Хімія» заочної форми становить 1,5 роки. Цей період охоплює три екзаменаційні сесії, виробничу практику та завершується державною атестацією. Програмою передбачено проходження виробничої практики на базі працюючих підприємств, діючих лабораторій та науково-дослідних установ України.
Цикл обов’язкових дисциплін магістерської програми складають переважно дисципліни прикладного спрямування. Вибіркові блоки дисциплін (6 блоків по 6 дисциплін у кожному) дозволяють обрати власну освітню траєкторію, поглибити свої знання та набути практичні навички роботи в галузях органічної, аналітичної, неорганічної, фізичної, екологічної хімії та хімії полімерів. Широкий спектр дисциплін вільного вибору забезпечує підготовку фахівця, здатного здійснювати різні види професійної практичної діяльності: аналізу харчових продуктів, фармацевтичного аналізу, основам рідинної та газової хроматографії, радіохімії та методів дослідження поверхні матеріалів.
Особливістю програми є застосування сучасних методик у викладанні навчального матеріалу у тісному поєднанні з практикою із залученням до тематичних лекцій, практичних та лабораторних стейкхолдерів. Для розкриття свого потенціалу в галузі наукових досліджень для випускників програми доступним є подальше навчання за програмою третього рівня вищої освіти – в аспірантурі.
Із нетерпінням чекаємо у великій університетській спільноті на нову когорту вмотивованих та талановитих здобувачів освіти – майбутніх магістрів хімії!
ВСТУП 2024
Вступні випробування для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра – спеціальність "102 ХІМІЯ"
Хімічний факультет, заочна форма навчання
Вступні випробування
Ваговий коефіцієнт
Єдиний вступний іспит (тест загальної навчальної компетентності)
0,20
Єдиний вступний іспит (іноземна
мова)
0,20
Фаховий іспит
0,60
Шановні вступники на ОР Магістр 2024!
Із 7 по 29 травня 2024 р. тривала реєстрація (основна сесія) на складання Єдиного вступного іспиту (ЄВІ) з іноземної мови і тесту загальної навчальної компетентності. Із 17 червня у кабінетах учасників основної сесії ЄВІ/ ЄФВВ зʼявилася інформація про місце та час проведення випробувань. Учаснику необхідно зайти в кабінет учасника вступних випробувань до магістратури і сформувати запрошення, за можливістю – роздрукувати.
Із 17 до 21 червня (включно) триває реєстрація для участі у додатковій сесії вступних випробувань ЄВІ/ ЄФВВ. Для успішної реєстрації дотримуйтесь рекомендацій:
Для реєстрації будуть потрібні скан-копії наступних документів: - документ, що посвідчує особу; - облікова картка платника податків; - фотокартка для документу; - довідка, видана за місцем навчання, щодо планового завершення навчання та отримання диплома в рік вступу (для осіб, які завершують навчання в поточному році, персональні дані яких не вносяться до Єдиної державної бази з питань освіти). Цей пункт стосується осіб, які закінчують навчання у ЗВО військового спрямування (це не має відношення до військової кафедри); - документ про здобутий раніше рівень освіти (для тих, хто закінчив навчання у минулі роки); - медичний висновок за формою 86-3/о. Тільки для тих, хто має особливі умови проходження іспитів, що пов’язані з станом здоров’я. Всі документи мають бути відскановані із роздільною здатністю не менше 100 dpi. Максимальний розмір файла – до 1 МБ.
3.3. Під час реєстрації Ви обов’язково вказуєте мову, з якої бажаєте проходити ЄВІ, місце проходження та спосіб отримання екзаменаційного листа. Доступними опціями є "забрати самостійно на факультеті" та "отримати Новою Поштою за рахунок отримувача". В останньому випадку Ви маєте сказати місто та номер відділення Нової Пошти. Зверніть увагу, що відправлення екзаменаційного листа електронною поштою можливо тільки для тих, хто на момент реєстрації та проходження іспиту знаходиться за межами України!
3.4. Після заповнення анкети правильність внесених даних та завантажених документів перевіряє уповноважена особа Відбіркової комісії. У випадку правильності внесених даних заяві присвоюється статус, що вказує на подальшу обробку. У випадку неправильності внесених даних заяві присвоюється статус "Відмова" з коментарем, що вказує на причину відмови. В такому випадку необхідно виправити помилки і подати нову заяву (пункт 2).
3.5. Після перевірки внесених даних та правильності оформлення заяви на реєстрацію відповідальна особа відбіркової комісії формує Реєстраційну картку учасника ЄВІ і надсилає її абітурієнту через інтерфейс особистого кабінету.
3.6. Абітурієнт має ще раз перевірити правильність внесених даних у Реєстраційній картці. У випадку правильності внесених даних абітурієнт сповіщає про це відбіркову комісію через інтерфейс особистого кабінету. Абітурієнт роздруковує картку, підписує її, сканує та накладає персональний КЕП і завантажує її в особистий кабінет.
3.7. На основі результатів попереднього пункту відповідальна особа відбіркової комісії готує Екзаменаційний лист, підписує його, завіряє печаткою та відправляє абітурієнту через обраний ним спосіб (або залишає у себе до видачі Листа особисто). Зверніть увагу, що реєстрація на ЄВІ вважається завершеною тільки після отримання екзаменаційного листа абітурієнтом на руки!
4. Кабінет учасника вступних випробувань до магістратури Для кожного учасника, який отримав екзаменаційний листок, на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти створюють інформаційну сторінку "Кабінет учасника вступних випробувань до магістратури", доступ до якої здійснюється за номером екзаменаційного листка та РIN-кодом, зазначеним у ньому.
ЕТАПИ ВСТУПНОЇ КАМПАНІЇ 2024 на здобуття освітнього ступеня МАГІСТР спеціальність 102 Хімія
07 травня – 29 травня (до 18.00)
Реєстрація вступників для складання єдиного вступного іспиту
24 червня – 15 липня
Основна сесія ЄВІ проводиться за графіком, затвердженим УЦОЯО
01 – 24 липня (до 18:00)
Реєстрація заяв на проведення Університетом співбесід замість ЄВІ і фахового іспиту у випадках, передбачених Правилами прийому
01 липня
Початок реєстрації електронних кабінетів вступників, завантаження необхідних документів
01 серпня – 22 серпня (до 18.00)
Реєстрація заяв вступників для участі у конкурсному відборі
17 липня та 25 липня
Проведення Університетом фахового іспиту з хімії (бюджет)
01 серпня – 16 серпня
Проведення Університетом фахового іспиту з хімії для осіб, які беруть участь у конкурсному відборі виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб
не пізніше 24 серпня
Надання рекомендацій для зарахування за державним замовленням
26 серпня (до 18.00)
Завершення виконання вимог для зарахування за державним замовленням
27 серпня
Зарахування вступників за державним замовленням
І етап – 28 серпня ІІ етап – 30 серпня ІIІ етап – 05 вересня
Надання рекомендацій для зарахування за кошти фізичних та/або юридичних осіб на відкриті та фіксовані конкурсні пропозиції
І етап – 29 серпня (до 17:00) ІІ етап – 04 вересня (до 17:00) ІIІ етап – 27 вересня (до 17:00)
Завершення виконання вимог для зарахування за кошти фізичних та/або юридичних осіб
І етап – 30 серпня ІІ етап – 05 вересня ІIІ етап – 30 вересня
Зарахування вступників за кошти фізичних та/або юридичних осіб
30 серпня (не пізніше 31 серпня)
Переведення на вакантні місця державного замовлення осіб, які зараховані на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб (відповідно до цих Правил)