Ласкаво просимо
Новини
Про факультет
Структура факультету
Абітурієнту
Навчання
Студ. самоврядування
Наукова робота
Рада молодих вчених
Аспірантура
Докторантура
Міжнародні зв'язки
Профбюро
Працевлаштування
Норм. документи КНУ
Фото / Відеогалерея
Інфоресурси
Контакти
Про сайт
Пошук
Зареєструй поштову скриньку на факультеті!
Лекторій для юних хіміків
Нагороди та досягнення факультету, відгуки випускників та роботодавців
XXIV Міжнародна конференція студентів та аспірантів "Сучасні проблеми хімії"
Профбюро хімічного факультету
Календар подій КНУ імені Тараса Шевченка
Київська конференція з аналітичної хімії "Сучасні тенденції аналізу-2022"
Сайт наукової групи професора Ольги Запорожець, Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Фотоніка напівпровідникових композитів
Vasyl G. Pivovarenko Homepage
Науково-дослідна група Зої Войтенко
Науково-практичний журнал "МЕТОДЫ И ОБЪЕКТЫ ХИМИЧЕСКОГО АНАЛИЗА" Наукової Ради НАН України з проблеми "аналітичної хімії", присвячений усім аспектам аналітичної та біоаналітичної хімії
Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка
French-Ukrainian Journal of Chemistry

НовиниНаступна сторінка06.06.2023
Урочисте вручення дипломів магістрам: Великий день для випускників і університетської спільноти!

6 червня о 12:00 годині у Великій хімічній аудиторії відбудеться урочисте вручення дипломів магістрам. Цей день є особливим для випускників, які успішно завершили своє навчання в університеті.

Ця урочистість є важливою подією для нашої хімічної спільноти, адже вона свідчить про успішне завершення багаторічного навчального процесу і відображає досягнення студентів у їхніх обраній галузі. Випускники магістратури мають за плечима дуже інтенсивні два роки навчання, під час яких вони здобули нові знання, вдосконалили свої професійні навички та зробили суттєвий внесок у розвиток хімічної науки.

Ця подія також є важливим моментом для факультету та університету, оскільки успіхи випускників є успіхами навчального закладу. Випускники магістратури матимуть можливість використати набуті знання у різних напрямах професійної діяльності!

Пишаємось нашими магістрами та бажаємо особистих і професійних досягнень, кар'єрних успіхів, мирного неба та всіх благ!!! Двері рідного факультету завжди будуть відчинені для Вас!

05.06.2023
Результати акредитації освітньої програми "Хімія" ОС магістр.

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти розглянуло на своєму засіданні акредитаційну справу № 0434/АС-23 щодо акредитації освітньої програми: Київський національний університет імені Тараса Шевченка освітня програма "Хімія" (ідентифікатор у ЄДЕБО 2218), рівень вищої освіти – Магістр, галузь знань – 10 Природничі науки, спеціальність – 102 Хімія, спеціалізація – відсутня, тип – Освітньо-наукова.

Керуючись Положенням про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 11 липня 2019 року № 977, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 8 серпня 2019 року за № 880/33851, Національне агентство вирішило: акредитувати освітню програму. Рішення ухвалене на засіданні 30 травня 2023 р., протокол № 9 (38).

02.06.2023
Результати акредитації освітньої програми "Хімія" ОС бакалавр.

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти розглянуло на своєму засіданні акредитаційну справу № 0471/АС-23 щодо акредитації освітньої програми: Київський національний університет імені Тараса Шевченка освітня програма "Хімія" (ідентифікатор у ЄДЕБО 1987), рівень вищої освіти – Бакалавр, галузь знань – 10 Природничі науки, спеціальність – 102 Хімія, спеціалізація – відсутня, тип – Освітньо-професійна.

Керуючись Положенням про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 11 липня 2019 року № 977, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 8 серпня 2019 року за № 880/33851, Національне агентство вирішило акредитувати освітню програму. Рішення ухвалене на засіданні 30 травня 2023 р., протокол № 9 (38).

31.05.2023
Щиро вітаємо студентів-випускників із присудженням кваліфікації "Магістр"!

Минулого тижня відбулися захисти дипломних робіт магістрів хімічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка. Впродовж декількох днів під час презентації наукових робіт на кафедрах тривали жваві та плідні дискусії, а також обговорення перспектив застосування отриманих наукових результатів.

Пишаємось нашими студентами та бажаємо особистих і професійних досягнень, кар'єрних успіхів, мирного неба та всіх благ!!!

захист магістрів
29.05.2023
До уваги слухачів Лекторію для юних хіміків!

Запрошуємо на фінальну зустріч цього навчального року "Хімія у запитаннях та відповідях", де учасники зможуть поставити питання справжнім хімікам!

Захід відбудеться 2 червня о 18:00 у дистанційному форматі (ZOOM, ідентифікатор конференції: 775 921 7498, код доступа: 3BVQmZ).

Маєте запитання - залишайте прямо зараз у гугл-формі, аби почути відповіді під час зустрічі.

Чекаємо на Вас!

фінальна зустріч на Лекторії для юних хіміків
27.05.2023
Шановні випускники бакалаврату КНУ та всі, хто планує вступати до магістратури Шевченкового університету!

Запрошуємо вас на онлайн-зустріч, на якій ви дізнаєтеся про наступні речі:

 • особливості вступної кампанії 2023 року до магістратури;
 • строки вступної кампанії та формат її проведення;
 • реєстрацію на ЄВІ та/або ЄФВВ;
 • специфіку розрахунку конкурсного балу;
 • умови вступу на 2 вищу освіту.

Зустріч відбудеться онлайн 29 травня 2023 об 11:00 в ZOOM.

Спікери:

 • Володимир БУГРОВ, ректор;
 • Андрій ГОЖИК, проректор з науково-педагогічної роботи;
 • Ольга КОБАН, відповідальна секретарка Приймальної комісії.
онлайн-зустріч
25.05.2023
MODERN SPECTROSCOPIС METHODS IN CHEMISTRY

11 Травня відбувся перший україно-британський онлайн воркшоп "MODERN SPECTROSCOPIС METHODS IN CHEMISTRY" за участі викладачів, науковців та аспірантів хімічного факультету, інституту Високих технологій КНУ імені Тараса Шевченка та науковців і викладачів школи хімії Единбурзького університету.

Захід проходив у дистанційному форматі (ZOOM) та зібрав понад 100 учасників!

Детальніше про захід.

MODERN SPECTROSCOPIС METHODS IN CHEMISTRY
25.05.2023
Стажування в школі хімії Единбурзького університету

Завдяки підписанню у травні 2022 року Меморандуму про співпрацю між КНУ імені Тараса Шевченка та Единбурзьким університетом, а також програмі UK-UR Twinning Project grant, студенти магістратури хімічного факультету кафедри аналітичної хімії Коробейник Марина, Грядченко Надія, Жаданова Софія, Джігірей Катерина і Войтенко Маргарита проходять тримісячне стажування в школі хімії Единбурзького університету.

Студенти мають можливість працювати над виконанням своєї кваліфікаційної роботи в обраних наукових групах, опановують нові методи аналізу, сучасне аналітичне обладнання, яке щойно отримала хіміко-аналітична лабораторія Единбурзького університету, а також знайомлять шотландських колег з історією, традиціями і культурною спадщиною нашої батьківщини.

Більш детальну інформацію можна знайти на сайті Единбурзького університету.

Меморандум про співпрацю між КНУ імені Тараса Шевченка та Единбурзьким університетом
17.05.2023
Шановні колеги, раді повідомити Вам, що наша традиційна, вже 24 Міжнародна конференція студентів, аспірантів та молодих вчених "Сучасні проблеми хімії" розпочне свою роботу 18 травня (четвер).
Урочисте відкриття конференції відбудеться 18 травня о 10.00 у Великій хімічній аудиторії.
Загальна програма роботи конференції розміщена на сайті конференції.
17.05.2023
ДЕНЬ ХІМІКА 2023

Хімічний факультет запрошує всіх на святкування Дня Хіміка на наступному тижні! Наші студенти найкращі, вони підготували цікаву програму 23 травня, яка складається з аукціону та багатьох інших заходів. Долучайтеся до кращих традицій нашого факультету та візьміть участь у аукціоні. Щоб стати учасником, необхідно подати свій лот до 19 травня за посиланням.

Більш детальну інформацію можна знайти у Telegram каналі СПХФ.

25 травня відбудеться Конференція з викладачами, на якій Ви зможете задати будь-яке запитання. Для того, щоб взяти участь, необхідно заповнити гугл форму.

Більш детальну інформацію можна знайти у Telegram каналі СПХФ.

ДЕНЬ ХІМІКА 2023

Не пропустіть святкування Дня Хіміка на нашому факультеті та беріть участь у заходах разом із нами!

16.05.2023
Хімічний факультет ОГОЛОШУЄ ПОДЯКУ студентам 2-го курсу
 • Івану КОБРІЮ
 • Сергію КОРНЄВУ
 • Камілі ФРОЛОВІЙ
за активну участь у підготовці команди учнів м. Києва до IV етапу Всеукраїнської олімпіади з хімії.
Адміністрація хімічного факультету дякує талановитим студентам за їхні здібність та старання, продемонстровані при підготовці учнів до олімпіади. Їхній успіх це великий вклад у розвиток нашого вишу та підтвердження того, що студенти хімфаку КНУ – найкращі представники своєї професії!
01.05.2023
Правила прийому на 2023 рік
Шановні вступники та батьки!
На сайті Приймальної комісії оприлюднено Правила прийому до Київського національного університету імені Тараса Шевченка у 2023 році.
З Правилами прийому до Київського національного університету імені Тараса Шевченка у 2023 році, основними вимогами, етапами вступної кампанії, особливостями вступу на навчання для здобуття ступенів бакалавра та магістра, переліком спеціальностей та освітніх програм, за якими оголошується прийом на навчання, порядком та строками прийому заяв і документів ви можете ознайомитися за посиланням.
28.04.2023
Хімічний факультет ОГОЛОШУЄ ПОДЯКУ студентам 2-го курсу, які 25 квітня 2023 року взяли участь у профорієнтаційному заході з популяризації хімічної науки у закладі загальної середньої освіти № 163 ім. М. Кирпоноса м. Києва у рамках "Тижня STEM освіти":
 • Івану КОБРІЮ;
 • Анні МАЖАРІ;
 • Анні МАСЕНКО;
 • Камілі ФРОЛОВІЙ.
11.04.2023
Підписано угоду між Единбурзьким університетом та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка!
Університет Единбургу оголосив про нове партнерство з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка в Києві, Україні, в рамках програми Universities UK. Незважаючи на війну, що триває в Україні, Київський національний університет імені Тараса Шевченка залишається відкритим! Ми сподіваємося, що це нове партнерство призведе до глибокої та тривалої співпраці у сфері навчального процесу та наукових досліджень. В рамках партнерства було створено фонд у розмірі 40 000 фунтів стерлінгів для підтримки співробітників, які розвивають партнерську діяльність з КНУ.
Заявки можуть подавати всі співробітники обох університетів, а вся діяльність та витрати мають бути завершені до 31 липня 2023 року.
Детальніше за посиланням.
11.04.2023
Шановні колеги!
Нагадуємо, що до 17 квітня триває реєстрація для участі у міжнародній програмі стажування "Європейська хімічна школа для українців".
Детальніше про міжнародну програму у Facebook.
Європейська хімічна школа для українців
10.04.2023
"Гоґвортс на хімічному"

Команда хімфаку КНУ влаштувала захоплюючу екскурсію для учнів-переселенців, яких координує волонтерський центр "ЯМаріуполь". Школярі мали можливість відвідати наукові та навчальні лабораторії, а також побачити тематичне наукове шоу в стилі Гаррі Поттера. Студенти, аспіранти та викладачі факультету допомагали гостям зробити перші кроки в світі експерименту, наголошуючи, що найкраща магія - це знання.

Фотозвіт заходу доступний на офіційній сторінці хімічного факультету у Facebook.

Дякуємо за чудові світлини Центру комунікацій КНУ та фотографам факультету!

Фотозвіт

05.04.2023
Шановні студенти! Оголошено набір за програмою підготовки офіцерів запасу.
Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка оголошує набір для проведення військової підготовки студентів закладів вищої освіти та громадян України зі ступенем вищої освіти "бакалавр" за програмою підготовки офіцерів запасу для забезпечення Збройних Сил України та інших військових формувань.
Проведення конкурсного відбору громадян буде проведено з 02.05.2023 по 11.08.2023 відповідно до встановленого графіку.
Детальніше за посиланням.
Маєте запитання? Номер моб. тел.: (073) 026-19-71; (096) 197-10-26.
31.03.2023
ВСТУП-2023: 10 КРОКІВ ДЛЯ ВСТУПУ ДО ЗАКЛАДУ ВИЩОЇ ОСВІТИ У 2023 РОЦІ

Попри воєнний стан в Україні триває активна підготовка до вступної кампанії у 2023 році. Зокрема, зареєстровано Порядки прийому на навчання для здобуття фахової передвищої та вищої освіти, демонстраційні варіанти тестів уже із семи предметів НМТ доступні на сайті УЦОЯО, а реєстрація для участі у тестуванні розпочнеться 3 квітня. Для допомоги вступникам МОН підготувало головні кроки, які допоможуть стати студентом у 2023 році.

Детальну інформацію можна отримати на сайті МОН за посиланням.

10 кроків для вступу до закладу вищої освіти

31.03.2023
ОГОЛОШЕНО КОНКУРС НА УКРАЇНСЬКУ ПРЕМІЮ "ДЛЯ ЖІНОК У НАУЦІ – 2023"
Премію L’Oréal-UNESCO "Для жінок у науці" створили в межах Фундації L’Oréal, яку заснували 1998 року в партнерстві з UNESCO. Протягом 23 років премія підтримала та відзначила понад 3800 жінок-науковиць зі 110 країн, а п’ятеро отримали Нобелівську премію. Українська Премія є частиною глобальної Програми L’Oréal-UNESCO "Для жінок у науці". В Україні її реалізують уже п’ятий рік поспіль.
Мета премії – підвищити рівень представленості жінок у галузі науки та підтримати молодих жінок-науковиць, які професійно проводять наукові дослідження у галузі STEM (S - наука, T – технологія, Е-інжиніринг, М-математика) на території України в будь-якому закладі вищої освіти, дослідницьких центрах та заохочення за їхній внесок у розвиток української науки.
 • Вік претенденток: від 18 до 40 років.
 • Грошова винагорода: 200 000 грн.
 • Подача документів до ТОВ "Лореаль Україна": до 31 травня включно.
Детальніше з умовами і правилами участі у конкурсі можна ознайомитися за посиланням.
28.03.2023
Алгоритм дій учасників освітнього процесу за сигналами оповіщення цивільного захисту "Увага всім" та "Повітряна тривога".
23.03.2023
Підвищення кваліфікації вчителів хімії!

Інститут післядипломної освіти та Хімічний факультет КНУ імені Тараса Шевченка оголошує навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації "Поглиблення фахових знань вчителів хімії".

Формат навчання: онлайн.

Головна мета: професійний розвиток вчителя хімії.

Лектори: професорсько-викладацький склад хімічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка з багаторічним досвідом викладання та наукової роботи, роботи з учнівською молоддю, підготовки та рецензування підручників.

Запрошений лектор: автор шкільних підручників Павло Попель.

Більше інформації можна отримати за посиланням.
підвищення кваліфікації вчителів хімії
17.03.2023
"Абетка для аспірантів - Доктор філософії: особливості процедури захисту"
Шановні аспіранти Київського національного університету імені Тараса Шевченка! Запрошуємо Вас на інформаційний захід "Абетка для аспірантів - Доктор філософії: особливості процедури захисту".
Спікери заходу:
 • Толстанова Ганна Миколаївна, проректор із наукової роботи КНУ імені Тараса Шевченка;
 • Караульна Наталія Вікторівна, вчений секретар НДЧ КНУ імені Тараса Шевченка.
Зустріч відбудеться онлайн 24 березня 2023 р. о 15.00.
Приєднуйтесь до заходу в Zoom за посиланням, або ж використайте ідентифікатор: Ідентифікатор конференції: 909 141 5514, код доступа: PhD.
Також Ви можете задати свої питання у цій формі. Відповіді будуть надані під час заходу!
13.03.2023
День відкритих дверей "Світ очима хіміків" на хімічному факультеті!
11 березня 2023 року колектив факультету радісно зустрічав гостей! Відвідувачі вирушили екскурсією навчально-науковими лабораторіями хімічного факультету, поспілкувалися зі співробітниками, аспірантами та студентами, долучились до хімічного шоу та відчули себе справжніми студентами!
Найближчим часом очікуйте фото- та відеозвіт на наших інфоресурсах.
Щиро дякуємо всім, хто, не зважаючи на дощову похмуру погоду, долучився до нашого заходу!
Open doors day
09.03.2023
ШКОЛА СТІЙКОСТІ УНІВЕРСИТЕТІВ

11-12 березня на базі Київської школи економіки відбуватиметься Школа стійкості університетів, яка є ініціативою Альянсу українських університетів. Альянс – це об'єднання університетів, що прагнуть мобілізувати і залучити ресурси та найкращих фахівців із різних дисциплін для зміцнення та відновлення України. Сьогодні до Альянсу входять шість університетів: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київська школа економіки, Національний технічний університет "Дніпровська політехніка", Національний університет водного господарства та природокористування, Сумський державний університет та Український католицький університет.

Пандемія та повномасштабна війна створили додаткові виклики для університетів в Україні. Вони постали перед вибором: знижувати свої вимоги або ціною додаткових зусиль утримати високу планку якісної освіти. Школа стійкості університетів покликана зібрати представників університетів, що обрали саме другий шлях, щоб поділитися досвідом один з одним та спільно напрацювати кращі рішення.

Протягом двох днів відбудеться п’ять тематичних секцій у форматі світового кафе та три панельні дискусії. Секції Школи передбачають плідну роботу учасників. На секціях потрібно ділитись думками, коментувати, обговорювати та надавати пропозиції рішень для подолання тих чи інших викликів. У Школі беруть участь працівники згаданих вище університетів, що вже доєднались до Альянсу, а також учасники від Львівської національної академії мистецтв, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка та Приазовського державного технічного університету.

До участі у Школі можуть доєднатись інші охочі!

Детальна програма та перелік учасників. Акредитуватися на відкриті дискусії та сесії "світового кафе" можна за посиланням.

Панельні дискусії будуть транслюватись онлайн. Усім, хто хоче дивитись трансляцію онлайн, радимо приєднатись до події у Facebook, щоб не пропустити трансляцію, або переглядати на сторінці КНУ у Facebook.

ШКОЛА СТІЙКОСТІ УНІВЕРСИТЕТІВ

06.03.2023
Щиро вітаємо наших колег!
Вітаємо викладачів кафедри органічної хімії - Шабликіну Ольгу Валентинівну, к.х.н., доцента та Григоренка Олександра Олеговича, д.х.н., зав. кафедри із присудженням Премії імені Тараса Шевченка Київського національного університету імені Тараса Шевченка у номінації "Викладачам та науковим співробітникам за підручники та навчальні посібники".
Із підручником, що номіновано на Премію, можна ознайомитись на сайті кафедри органічної хімії.
Премія імені Тараса Шевченка Київського національного університету імені Тараса Шевченка
06.03.2023
Миттєвості навчання хіміків
Раді повідомити, що з початку нового семестру навчання на хімічному факультеті успішно проводиться у змішаному форматі! Тому хочемо поділитися з Вами чудовими кадрами, на яких студенти працюють у навчальних лабораторіях, здобуваючи практичні навички та наближаючись кожного дня до омріяного фаху хіміка!
Якщо ж Ви ще не є студентом нашого факультету то нагадуємо, що зовсім скоро буде чудова нагода заглибитись у світ хімії.
11 березня 2023 року хімічний факультет КНУ імені Тараса Шевченка відкриє свої двері для всіх охочих - треба лише зареєструватись.
Якщо ж у Вас немає можливості приїхати до Києва та долучитись до нас наживо - не проблема. Ось ще одне посилання.
Детальніше про подію.
Віримо у те, що магія хімії Вас зачаровує так само, як і нас!

03.03.2023
До уваги учасників освітнього процесу!
З 8 по 10 березня 2023 року в КНУ імені Тараса Шевченка працюватимуть експертні групи з акредитації освітньо-професійної програми підготовки бакалаврів та освітньо-наукової програми підготовки магістрів за спеціальністю 102 "ХІМІЯ" із використанням технічних засобів відеозв’язку.
9 березня 2023 року відбудуться відкриті онлайн-зустрічі учасників освітнього процесу, здобувачів освіти, викладачів, роботодавців та всіх бажаючих з експертними групами НАЗЯВО в рамках проходження акредитацій ОПП та ОНП "Хімія" за спеціальністю 102 "Хімія".
Приєднатися до онлайн конференцій:
ОС Бакалавр: з 14:30 до 15:30, Zoom ID: 719 2004 6908, код доступа: 2023
ОС Магістр: о 14:00, Zoom ID: 834 5534 8159, код доступа: 2023
27.02.2023
ВЕБІНАР НА ТЕМУ "ПОРАДИ РЕДАКТОРА: ЯК (КРАЩЕ) ПИСАТИ НАУКОВІ СТАТТІ З ПРИРОДНИЧИХ ДИСЦИПЛІН"
Шановні студенти, аспіранти, викладачі та науковці хімічного факультету! Запрошуємо Вас на вебінар - ПОРАДИ РЕДАКТОРА: ЯК (КРАЩЕ) ПИСАТИ НАУКОВІ СТАТТІ З ПРИРОДНИЧИХ ДИСЦИПЛІН, який відбудеться 7 березня 2023 р. в 16.00 за київським часом.
Спікер - Ганна Ляшенко, старший помічник редактора журналу "Chemistry - A European Journal" (видавництво Wiley-VCH), імпакт фактор якого складає 5.02 (2021 р.).
У цій формі Ви можете задати питання, відповіді на які хотіли б почути - з задоволенням надамо відповіді під час вебінару або під час сесії запитання/відповіді.
Приєднуйтесь до заходу в Zoom за покликанням, або ж використайте ідентифікатор: Ідентифікатор конференції: 909 141 5514, код доступа: science.
ПОРАДИ РЕДАКТОРА: ЯК (КРАЩЕ) ПИСАТИ НАУКОВІ СТАТТІ З ПРИРОДНИЧИХ ДИСЦИПЛІН
24.02.2023
Шановні колеги!
Хімічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка запрошує студентів, аспірантів та молодих вчених взяти участь у XХIV Міжнародній конференції студентів, аспірантів та молодих вчених "Сучасні проблеми хімії", яка відбудеться 19-21 травня 2023 р.
В рамках конференції працюватимуть секції: аналітичної хімії, неорганічної хімії, органічної хімії, фізичної хімії та хімії високомолекулярних сполук.
В програмі конференції – усні доповіді (виступ до 10 хвилин) та постерна сесія. Конференція буде проходити у змішаному форматі. Матеріали конференції будуть опубліковані у формі збірника тез, а участь у заході буде підтверджена сертифікатом учасника конференції. Найкращі доповіді будуть додатково відзначені дипломами.
Організаційний внесок за участь відсутній. Електронний варіант збірки тез доповідей та електронний сертифікат (pdf-формат) будуть надіслані всім учасникам конференції на email.
Реєстрація та подача матеріалів триває до 30 квітня 2023 р.
Правила участі та вимоги до оформлення тез доповідей наведені на сайті конференції. Запитання стосовно конференції приймаються за електронною адресою conf_2023 (at) chem.knu.ua. Приєднуйтесь до події у Facebook.
До зустрічі на конференції!
Modern Chemistry Problems 2023
22.02.2023
ОЛІМПІАДА КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА ДЛЯ ВСТУПНИКІВ У 2023 РОЦІ
Хімічний факультет запрошує абітурієнтів до участі у Всеукраїнській олімпіаді Київського національного університету імені Тараса Шевченка з хімії у 2023 році! До участі допускаються особи, які отримали повну загальну середню освіту, або є учнями випускних класів загальноосвітніх навчальних закладів, або мають право на отримання документа про повну загальну середню освіту в навчальний рік проведення Олімпіади.
Реєстрація з 20.02.2023 по 30.03.2023 на сайті Приймальної комісії КНУ.
Детальніше про олімпіаду можна ознайомитися за посиланням.
ОЛІМПІАДА КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА ДЛЯ ВСТУПНИКІВ У 2023 РОЦІ
22.02.2023
День відкритих дверей "Світ очима хіміків" на хімічному факультеті!
Хімічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка запрошує на День відкритих дверей "Світ очима хіміків", що відбудеться у суботу 11 березня 2023 року о 12:00 за адресою: м. Київ, вул. Льва Толстого 12.
Під час заходу учасники дізнаються про особливості навчання та наукової діяльності у стінах хімічного факультету, а в рамках екскурсії матимуть нагоду відвідати історичну будівлю хімічного факультету, навчальні та наукові лабораторії. Також у програмі заходу хімічне шоу від освітнього проєкту хімічного факультету "Лекторій для юних хіміків".
Кількість учасників обмежена місткістю укриття, тому для участі обов’язкова попередня реєстрація.
Якщо ж немає змоги прийти – не біда! Не соромтесь ставити запитання відбірковій комісії, співробітникам, аспірантам і студентам хімічного факультету через Google Форму.
Open doors day
06.02.2023
Турнір юних хіміків імені академіка В.В. Скопенка
Уже шостий рік поспіль Хімічний факультет КНУ імені Тараса Шевченка є співорганізатором Всеукраїнського турніру юних хіміків імені академіка Віктора Скопенка – індивідуального змагання для учнів 9-11-х класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти. Цьогорічні змагання відбулись під гаслом "Хімія – це світло знань".
Викладачі хімічного факультету пишаються творчою молоддю, яка у непрості для нашої держави часи гідно тримає освітній фронт, готова нестандартно мислити, опановувати нові знання та навички, які, без сумніву, допоможуть молодому поколінню хіміків у житті та відбудові нашої країни.
Більше інформації можна знайти на сайті Інфоцентру для абітурієнтів хімфаку КНУ.
Турнір юних хіміків імені академіка В.В. Скопенка
23.01.2023
Представлено модель вступної кампанії 2023 року
20 січня 2023 року, у Міністерстві освіти і науки України відбувся брифінг щодо узгодженої МОН, Комітетом ВРУ з питань освіти, науки та інновацій і УЦОЯО моделі вступу до закладів вищої освіти у 2023 році.
НМТ складатиметься з двох обов’язкових предметів (української мови та математики) та одного додаткового предмета за вибором вступника з переліку: історія України, іноземна (англійська, французька, німецька, іспанська) мова, фізика, хімія, біологія. Незалежно від обраного вступником додаткового предмета позитивний результат НМТ дозволить подавати заяву для вступу на будь-яку спеціальність з урахуванням вагових коефіцієнтів, установлених для предметів на різні спеціальності.
Детальніше про вступні випробування можна прочитати тут і тут.
Більше інформації можна знайти на сайті Міністерства освіти і науки України.
23.01.2023
17 Грудня 2022 року на Хімічному факультеті КНУ імені Тараса Шевченка відбувся День відкритих дверей "Світлу бути!"
На жаль, зі зрозумілих причин, захід відбувся в онлайн-форматі, проте ми маємо нагоду представити вам запис цієї зустрічі.
Перша частина містить загальну інформацію про Хімічний факультет. А на черзі ще кілька цікавих блоків про життя на хімічному!

Очікуйте новий випуск!
19.01.2023
XXVІІІ Всеукраїнський турнір юних хіміків
Цьогоріч фінальний етап Всеукраїнського турніру юних хіміків, в якому брали участь 12 команд, проходив в онлайні з 13 січня по 18 січня 2023 р. на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Інституту високих технологій КНУ імені Тараса Шевченка за підтримки компанії Enamine Ltd.
Головні герої цьогорічного турніру – школярі з Бердичева, Вінниці, Кам’янець-Подільського, Луцька, Полтави, Рівного, Слобожанського (Дніпропетровська обл.), Харкова та Хотина – представляли розв’язки науково-практичних завдань, що завчасно були визначені для змагань, а також виступали опонентами та рецензентами для команд-суперників.
Захоплення від рівня представлених доповідей та майстерності проведення дискусій було не тільки у всіх учасників, а й у членів журі, до складу якого ввійшли доцент кафедри аналітичної хімії – Сергій Алексєєв та доцент кафедри органічної хімії – Вікторія Москвіна, а експертом-консультантом виступав завідувач кафедри органічної хімії, професор – Олександр Григоренко.
Безмежно пишаємося всіма учасниками! Попри повітряні тривоги, відсутність електроенергії та зв’язку, перебуваючи в укриттях і не втрачаючи ентузіазму, всі продемонстрували стійкість та наполегливість, ерудицію, захоплення та любов до хімії та України!
Щиро вітаємо команди та їхніх наставників із участю та Перемогою! Саме ви – інтелектуальна еліта нашої країни, ваша Перемога – вклад в розбудову нашої держави! Дякуємо ЗСУ, Слава Україні та до зустрічі на наступних турнірах!
Із задачами цьогорічного турніру можна ознайомитись на сайті Турніру.
Відеотрансляції турніру доступні на Facebook сторінці Турніру.
Всеукраїнський турнір юних хіміків
18.01.2023
РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ ХІМІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ НА II СЕМЕСТР 2022-2023 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ
Шановні студенти та співробітники факультету!
Заняття на хімічному факультеті в другому семестрі відбуватимуться у змішаному форматі. В розкладі можливі зміни. Слідкуйте за оновленням.
12.01.2023
До уваги співробітників хімічного факультету.
Інформація для хіміків в Україні, хто на даний час не є членами Королівського хімічного товариства Великої Британії (RSC): членство залишається безкоштовним. Щоб приєднатися як афілійований член, можна скористатися цим посиланням. При запиті оплати для безкоштовного членства можна використати код 100 UKR або ті, хто бажають стати членами RSC, можуть надіслати електронний лист на membership@rsc.org для отримання допомоги. Як члени RSC, вони можуть отримати доступ до фінансової підтримки від Chemists’ Community Fund.
06.01.2023
Онлайн-курс "KNU Teach Week 4" на платформі "KNU Professionals"
Платформа "KNU Professionals" анонсує онлайн-курс "KNU Teach Week 4", який відбудеться 16-20 січня.
Програма курсу охоплює наступне:
 • тематичні воркшопи від експертів з бізнесу та з КНУ імені Тараса Шевченка;
 • можливість прямого спілкування з роботодавцями різних профілів (як із фахівцями, так і зі стейкхолдерами);
 • нові навички та платформи, готові до інтеграції в освітній процес здобувачів.
Учасники, які відвідають усі онлайн-заходи, отримають сертифікат про проходження курсу.
Реєстрація триває до 12.01.
Прямуємо до нових здобутків разом!
KNU Teach Week 4Наступна сторінка