Ласкаво просимо
Новини
Про факультет
Структура факультету
Абітурієнту
Навчання
Студ. самоврядування
Наукова робота
Рада молодих вчених
Аспірантура
Докторантура
Міжнародні зв'язки
Профбюро
Працевлаштування
Норм. документи КНУ
Фото / Відеогалерея
Інфоресурси
Контакти
Про сайт
Пошук
Зареєструй поштову скриньку на факультеті!
Лекторій для юних хіміків
Нагороди та досягнення факультету, відгуки випускників та роботодавців
XXIV Міжнародна конференція студентів та аспірантів "Сучасні проблеми хімії"
Профбюро хімічного факультету
Календар подій КНУ імені Тараса Шевченка
Київська конференція з аналітичної хімії "Сучасні тенденції аналізу-2022"
Сайт наукової групи професора Ольги Запорожець, Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Фотоніка напівпровідникових композитів
Oleksandr Grygorenko Web Page
Vasyl G. Pivovarenko Homepage
Науково-дослідна група Зої Войтенко
Науково-практичний журнал "МЕТОДЫ И ОБЪЕКТЫ ХИМИЧЕСКОГО АНАЛИЗА" Наукової Ради НАН України з проблеми "аналітичної хімії", присвячений усім аспектам аналітичної та біоаналітичної хімії
Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка
French-Ukrainian Journal of Chemistry

Новини



Попередня сторінка

Наступна сторінка



31.12.2023
Щирі вітання з Новим Роком та Різдвом Христовим!
Бажаємо всім і кожному – успіхів у навчанні та роботі, міцного здоров’я, незламності та мужності, віри, надії та здійснення всіх задумів! І нехай мир панує в наших серцях, домівках та у нашій рідній Україні!
Пам’ятаємо наших героїв! Слава українському народу! Слава Україні!
31.12.2023
Підсумки 2023 року.
Рік, що минає, став для співробітників та студентів Хімічного факультету справжнім випробуванням.
Рік, що минає, став для співробітників та студентів Хімічного факультету справжнім випробуванням: перші іспити оффлайн після років дистанційного навчання, пари в укритті та суттєве навантаження на всіх учасників навчального процесу. Сподіваємося, що новий 2024 рік буде менш виснажливим та більш плідним. Щиро зичимо великій факультетській родині натхнення, успіхів та якнайшвидшої Перемоги усій нашій країні!
14.12.2023
День відкритих дверей "Зимовий квест на хімічному факультеті"

Минулої суботи, 9-го грудня, на хімічному факультеті КНУ відбувся День відкритих дверей "Зимовий квест на хімічному факультеті". Під час знайомства з кафедрами органічної, неорганічної, аналітичної, фізичної хімії та хімії високомолекулярних сполук відвідувачі не тільки дізнавалися про напрями наукової роботи та особливості досліджень, але й спостерігали за реальними процесами, реакціями, обладнанням, разом із співробітниками та студентами факультету розв'язували хімічні таємниці та знаходили елементи, "втрачені" за умовами квесту. Дружня команда хімічного факультету завжди рада таким мотивованим та зацікавленим наукою гостям! Чекатимемо на вас знову у наступному календарному році, а поки бажаємо теплих та спокійних зимових свят!

Детальніше про захід.

Зимовий квест на хімічному факультеті
05.12.2023
Практичне заняття №1 для слухачів "Лекторію для юних хіміків"

Цієї суботи, 2-го грудня, відбулося довгоочікуване практичне заняття для слухачів "Лекторію для юних хіміків". До заходу долучилися учні не тільки із київських шкіл - на хімічний факультет завітали школярі з Київської області та інших регіонів країни. Після лекції про перспективи хімії та хіміків в Україні та світі, детального інструктажу з правил техніки безпеки, відвідувачі перейшли до справжніх навчальних лабораторій. Заплановане практичне заняття перервав сигнал повітряної тривоги, але у великому теплому сховищі Червоного корпусу Університету у неформальній обстановці школярі та їхні батьки поспілкувалися зі студентами, аспірантами, викладачами хімічного факультету про життя факультету, особливості навчання та працевлаштування студентів хімічного факультету, поговорили про актуальні аспекти різних галузей хімії у сучасному житті та важливість цієї пріоритетної галузі для перемоги і післявоєнного відновлення нашої держави. Потім невеликими групами детально розібрали хімічні реакції, що були описані у практичній роботі. Після довгоочікуваного відбою тривоги практичне заняття було продовжено. Учні Лекторію власноруч виконали більше десятка хімічних дослідів із теми "Класи неорганічних сполук". А в подарунок від факультету відвідувачі отримали чудовий приклад практичного застосування хімічних знань - ацетатні грілки багаторазового використання, що стануть в нагоді у зимові холоди.

Ми вдячні усім учням, які, незважаючи на погодні умови та повітряні тривоги, впевнено подолали завдання практичного заняття, активно та наполегливо працювали у лабораторіях, викладалися на всі сто майже 5 годин заходу. Працювати із такою талановитою та спраглою до знань молоддю - неабияка приємність для великої родини студентів та співробітників хімічного факультету! Нагадуємо, що в цьому навчальному році заплановані інші практичні заняття в рамках проєкту "Лекторій для юних хіміків", а найближчий захід на хімічному - День відкритих дверей "Зимовий квест на Хімічному" - відбудеться вже наступної суботи, 9-го грудня.

Реєстрація за посиланням.

Переглянути яскраві досліди та згадати найцікавіші моменти можна у нашому фотоальбомі. Позначайте себе на світлинах, діліться враженнями та побажаннями у коментарях.

Чекаємо на вас!

Практичне заняття для слухачів "Лекторію для юних хіміків"
29.11.2023
День відкритих дверей "Зимовий квест на хімічному факультеті"

На порозі зими Хімічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка відкриває свої двері для школярів, їх батьків та усіх, хто хоче долучитися до захопливого світу хімії. У суботу, 9 грудня 2023 року о 12:00, заплановано яскраву подію – День відкритих дверей "Зимовий квест на хімічному факультеті". У програмі Дня відкритих дверей передбачено екскурсію факультетом, демонстраційні досліди, міні-лекцію про особливості навчання на факультеті, а також приємний сюрприз!

Запрошуємо всіх бажаючих долучитися до цього заходу та дізнатися більше про світ хімії. Нехай цей день стане для вас можливістю відкрити нові горизонти у хімії, а дружній колектив хімічного факультету із радістю допоможе вам у цьому.

Реєстрація за посиланням.

Чекаємо на вас!

Зимовий квест на хімічному факультеті
20.11.2023
Долучайся до захоплюючого практичного заняття для слухачів "Лекторію для юних хіміків", що відбудеться у ОФФЛАЙН-форматі на хімічному факультеті КНУ імені Тараса Шевченка.

Факультет надає слухачам Лекторію унікальну можливість попрацювати в справжній лабораторії та власноруч виконати досліди з хімії неорганічних сполук. Чекаємо на вас 02.12.2023 об 11:00 на хімічному факультеті КНУ імені Тараса Шевченка за адресою м. Київ, вул. Гетьмана Павла Скоропадського, 12.

Реєстрація за посиланнямобов'язкова, адже за вказаними при реєстрації контактами буде надіслано протокол заняття для ознайомлення. Реєстрація триває до 28 листопада!

Аби не пропустити цікаві публікації - підписуйтесь:

YouTube-канал Хімічного факультету

Telegram-канал Лекторію

Сторінка Лекторію в Instagram

Сторінка Хімічного факультету в Facebook

Чекаємо на вас!

Практичне заняття для слухачів "Лекторію для юних хіміків"
18.11.2023
Дорогі друзі, із сумом повідомляємо, що 11 листопада 2023 року раптово на 81-му році життя пішов від нас наш колега, професор кафедри фізичної хімії хімічного факультету, доктор хімічних наук Володимир Петрович Казіміров.

Все життя Володимира Петровича пов'язане з Університетом - від студентства до професора. Він був щиро відданий науці та підготовці багатьох поколінь фахівців у галузі фізичної хімії. Колектив пам'ятає професора Казімірова як видатного фахівця з досліджень структури невпорядкованих систем, який чесно навчав справі студентів та аспірантів і цим відкрив їм шлях до наукових досліджень. Він був справжнім патріотом України, чуйною та порядною людиною, здатною зрозуміти і допомогти, розділити людську радість і горе, точно відчував людей з усіма їх перевагами і недоліками. Завжди подавав руку допомоги.

Більше про життєвий шлях Казімірова В.П. у публікації.

Колектив хімічного факультету висловлює глибоке співчуття близьким та рідним Володимира Петровича.

Професор кафедри фізичної хімії хімічного факультету, доктор хімічних наук Володимир Петрович Казіміров
06.11.2023
Загальноуніверситетський день відкритих дверей КНУ імені Тараса Шевченка

Тиждень тому відбувся традиційний Загальноуніверситетський день відкритих дверей КНУ ЕХРО Осінь ‒ 2023. Пригадаймо разом найяскравіші моменти заходу, переглядаючи ретельно відібрані світлини в фотоальбомі хімічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка в Facebook.

Гортайте альбом, позначайте себе та друзів, діліться у коментарях враженнями та побажаннями. Колектив хімічного факультету щиро дякує організаторам і гостям за цей чудовий день!

До нових зустрічей!

Загальноуніверситетський день відкритих дверей КНУ імені Тараса Шевченка
01.11.2023
Іменна стипендія від компанії Фармак!

Родина хімічного факультету вітає магістранток Наталію Рошко і Маргариту Войтенко з отриманням іменної стипендії від компанії Фармак! Бажаємо всім учасникам конкурсу успішного навчання та творчого натхнення у виконанні дипломних робіт!

Нагадуємо, що компанія Фармак запрошує студентів, аспірантів і молодих науковців взяти участь у ХІ науково-практичній конференції Школи молодих науковців АТ "Фармак".

Завантажити інформаційний флаєр.

Разом до Перемоги!

Іменна стипендія від компанії Фармак!
30.10.2023
До уваги співробітників КНУ, які перебувають у Контрольному списку
З 01 листопада по 25 грудня 2023 року потрібно поновити наступні документи:
 • 1. Довідка з місця роботи співробітника та всіх повнолітніх членів його сім’ї, які перебувають на квартирному обліку (з відміткою про не перебування у Контрольному списку і на квартирному обліку за місцем роботи);
 • 2. Довідка з квартирного відділу відповідного району м. Києва про перебування на квартирному обліку за місцем проживання;
 • 3. Довідка про реєстрацію місця проживання (можливий витяг про місце проживання з додатку "ДІЯ").
Документи на поновлення подавати до к. 214, Буглак Валентині Іванівні (тел. 239-32-83; 095-840-4233).
Години прийому з вищевказаних питань: вівторок та четвер – 10.00 – 17.00.
26.10.2023
Книга рекордів України
Урочисте вручення диплому Книги рекордів України випускнику хімічного факультету Боклащуку Віталію Вікторовичу!

Захід відбудеться 30 жовтня 2023 року о 15.00 у Великій хімічній аудиторії (ВХА).

Віталій після закінчення хімічного факультету у 2013 році обрав діяльність у галузі образотворчого мистецтва, проте свій зв’язок із хімією не полишив. Він розробив унікальні пігменти на основі рідкісноземельних елементів, що здатні змінювати забарвлення залежно від освітлення – вони і стали підґрунтям для вручення згаданої вище відзнаки.

Окрім того, художні роботи Віталія прикрашають обкладинки провідних хімічних журналів, у яких опубліковані статті працівників Університету (European Journal of Organic Chemistry, Chemistry – A European Journal, The Journal of Organic Chemistry та інші), і таким чином сприяють популяризації їх наукових здобутків.

Пишаємося нашими випускниками!

Художні роботи Віталія Боклащука
24.10.2023
ХІ НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ ШКОЛИ МОЛОДИХ НАУКОВЦІВ
29-30 листопада 2023 р. планується проведення ХІ науково-практичної конференції Школи молодих науковців (ШМН) АТ "Фармак" на тему: "Наука, інновації та сучасне фармацевтичне виробництво".
Формат проведення: онлайн.
Основні напрями роботи конференції:
 • розробка лікарських засобів та біоподібних препаратів за стандартами ІСН;
 • наукові дослідження нових фармацевтичних та біотехнологічних молекул;
 • огляд змін у регуляції обігу лікарських засобів;
 • проведення досліджень з біоеквівалентності;
 • фармацевтичне виробництво, забезпечення і контроль якості, маркетинг, фінанси;
 • розробка нових лікарських засобів для потреб ЗСУ в умовах військових дій;
 • актуальні питання забезпечення лікарськими засобами населення в умовах війни.
Завантажити інформаційний флаєр.
23.10.2023
Загальноуніверситетський день відкритих дверей КНУ ЕХРО: Осінь - 2023
28 жовтня 2023 року всі навчальні підрозділи КНУ (12 факультетів, 3 інститути, 7 навчально-наукових інститутів, навчально-науковий центр, 2 коледжі, ліцей) та відділи супроводу навчального процесу готуються до зустрічі з вами, щоб найширше презентувати спектр освітніх можливостей КНУ, залучити до експериментаріуму, екскурсій та цікавих тематичних воркшопів.
За додатковою інформацією звертайтеся до Центру комунікацій КНУ імені Тараса Шевченка: тел. +38 (044) 239-34-60, stratcom@knu.ua.
КНУ ЕХРО
03.10.2023
Магістри I року навчання отримали студентські квитки!

Факультетська спільнота щиро вітає магістрів із початком навчання: бажаємо, аби цей етап навчання був плідним та захоплюючим, сповненим нових викликів та здобутків, наснаги, жаги до знань та мирного неба! Ви майбутня хімічна еліта вільної та процвітаючої держави!

Магістри I року навчання отримали студентські квитки!
27.09.2023
Чудова новина для майбутніх абітурієнтів, учнів старших класів, вчителів та всіх, хто цікавиться хімією! Розпочато реєстрацію на новий 2023 - 2024 навчальний рік "Лекторію для юних хіміків"
На хімічному факультеті розпочато реєстрацію учасників на новий навчальний рік освітнього проєкту "Лекторій для юних хіміків". Запрошуємо абітурієнтів та учнів старших класів з усіх куточків України стати слухачами нашого Лекторію, який надає унікальну можливість для всіх бажаючих поглибити знання в галузі хімії.
Початок занять та відкриття Лекторію заплановано на 25 жовтня 2023 року
о 17.00
у форматі Зум-конференції (посилання буде надіслано зареєстрованим учасникам).
Програма лекторію.
Завантажити інформаційний флаєр.
Реєстраційна форма.
Детальніше про "Лекторій для юних хіміків" можна дізнатися за посиланням.
Лекторій для юних хіміків
26.09.2023
Важлива новина для магістрів першого року навчання!

02 жовтня о 10:00 у ВХА відбудеться зустріч співробітників хімічного факультету зі студентами та студентками першого курсу магістратури. У цей незабутній день магістри першого року навчання стануть не просто студентами хімічного факультету, а повноцінними членами нашого дружнього колективу, нашої великої родини хіміків.

Щиро вітаємо наших колег, магістрів, з початком чергового навчального року та бажаємо, щоб цей новий етап навчання став надзвичайно захопливим і плідним для кожного!

22.09.2023
Вітаємо Віктора ТРУША за вагомий особистий внесок у вирішення завдань по запобіганню надзвичайним ситуаціям на об'єктах столиці в умовах воєнного стану!
Щиро вітаємо нашого колегу Віктора ТРУША, к.х.н., старшого наукового співробітника НДЛ "Синтез неорганічних сполук та матеріалів для нової техніки", із врученням подяки від Головного управління ДСНС України у м. Києві за плідну співпрацю, активну громадянську позицію та патріотизм, вагомий особистий внесок у вирішення завдань по запобіганню надзвичайним ситуаціям на об'єктах столиці в умовах воєнного стану!
Щиро вітаємо нашого колегу Віктора ТРУША за активну громадянську позицію та патріотизм
19.09.2023
Будуй плани та втілюй мрії про найкращу роботу на карʼєрному фестивалі KNU JOB EXPO
Будуй плани та втілюй мрії про найкращу роботу на карʼєрному фестивалі KNU JOB EXPO

Ми збираємо в online та наживо 30 роботодавців разом, щоб твій заслужений job offer став значно ближчим!

Усього за 4 дні ти:

 • дізнаєшся про сучасні лайфхаки проходження співбесід і скіли, що вразять кожного рекрутера
 • зможеш поставити всі свої запитання та навіть одразу податися на вакансії
 • сформуєш чіткий roadmap прокачки вмінь завдяки коротким і правдивим спічам

26-29 вересня, безкоштовно, результативно й надзвичайно корисно!

Зроби крок у своє майбутнє — заповнюй реєстраційну форму до 22 вересня.

Роботодавці проєкту: SoftServe, KPMG, UKRSIBBANK, Renesas Electronics, EY, Arterium, PwC, Фармак, AC Crowe, MobiDev, Kreston, Genesis, Deloitte, ЛУН, Саєнко Харенко, appflame, Національний Банк України, Grant Thornton, Укртелеком, ВООЗ, lifecell, LOGITY, TCM Group, Baker Tilly, Infopulse, 4B, Ajax Systems, Vodafone та інші.

Шукай можливості та знаходь нову роботу на JOB EXPO!

06.09.2023
Шановні студенти!
Військовий інститут КНУ проводить НАБІР на навчання для проходження військової підготовки за програмою підготовки офіцерів запасу на 2023 рік.
Запрощуємо вас на день відкритих дверей, що буде проходити 7 вересня 2023 р. о 10.00 та 15.00 у конференції Zoom.
01.09.2023
ВІТАЄМО ЗАВІДУВАЧА КАФЕДРИ ФІЗИЧНОЇ ХІМІЇ,
ЧЛЕНА-КОРЕСПОНДЕНТА НАН УКРАЇНИ, ПРОФЕСОРА ІГОРЯ ФРИЦЬКОГО
З НАГОРОДЖЕННЯ ПРЕМІЄЮ ГЕОРГА ФОРСТЕРА!
Вітаємо завідувача кафедри фізичної хімії, члена-кореспондента НАН України, професора Ігоря Фрицького з нагородження Премією Георга Форстера!

Це престижна міжнародна Премія Фонду Олександра фон Гумбольдта (Georg Forster Research Award), якою нагороджують видатних дослідників. Премія надається в знак визнання значних наукових досягнень, за фундаментальні теорії, відкриття і розробки, які мають значний вплив на розвиток людства. Номінація кандидатури Ігоря Фрицького для присудження Премії була ініційована університетом м. Геттінген та підтримана університетами м. Гейдельберг та м. Ерланген.

У співпраці з німецькими дослідниками І. Фрицький зробив вагомий внесок у біоміметичний каталіз, супрамолекулярну хімію, хімію молекулярних матеріалів та наноматеріалів. Результати досліджень опубліковано в найпрестижніших наукових журналах – Nature Communications, Chemical Communications та ін.

Раніше серед науковців нашого університету цю престижну Премію отримував директор Інституту Високих технологій професор Ігор Комаров (у 2015 р.).

01.09.2023
Щиро вітаємо факультетську спільноту з початком чергового навчального року!

1 вересня – День знань! Це день, коли ми знову відкриваємо сторінки книг та надихаємося на подорож у світ знань і вдосконалення. Ця дата наповнена надією, амбіціями та бажанням досягати найкращого.

Для студентів це новий етап у житті, сповнений цікавих викликів та можливостей саморозвитку. Пам'ятайте, що найбільш важливим є ваша зацікавленість у вивченні нового та прагнення досягати великих результатів. Ви здатні на це і ми віримо у вас! Особливо хочемо підтримати першокурсників, які тільки розпочинають свій професійний шлях Хіміка: вас чекає цікаве, насичене, неповторне студентське життя - насолоджуйтесь, працюйте, мудрішайте! Ваш фах надзвичайно важливий для перемоги і подальшого розквіту країни!

Для співробітників університету це дуже відповідальний час, час передачі знань іншим, час підтримки та вдосконалення спільного освітнього середовища. Ваш внесок у розвиток науки та освіти надзвичайно важливий!

Нехай цей рік принесе багато нових ідей, досягнень та незабутніх моментів у навчанні та роботі. Нехай кожен день знаменується хоч навіть і маленькою, але перемогою. Нехай знання і креативність завжди будуть нашими вірними супутниками!

25.08.2023
До уваги вступників до магістратури! Затверджено список рекомендованих до зарахування на бюджет!

Завантажити список

!!! Нагадуємо, що керівництво хімічного факультету звернулося до Міністерства освіти і науки України з проханням розглянути можливість надання додаткових місць державного замовлення для набору вступників-магістрів. На даний момент є велика ймовірність збільшення кількості бюджетних місць у магістратурі! Рішення МОН, яке очікується до кінця серпня, оперативно опублікуємо на сайті. Слідкуйте за новинами!

25.08.2023
ДО УВАГИ МАЙБУТНІХ МАГІСТРІВ!

В Україні зростає попит на якісну освіту в галузі хімії, але обмежена кількість бюджетних місць (46) у магістратурі створює перешкоди для багатьох талановитих студентів. Кількість заяв, поданих на навчання в магістратурі хімічного факультету, перевищує кількість доступних бюджетних місць більш ніж на третину. Загалом було подано 68 заяв, із них 59 мають перший пріоритет – це студенти, які виразили бажання навчатися саме на нашому факультеті. Це свідчить про високий рівень інтересу до нашої освітньої програми.

Враховуючи вищезазначене, а також з метою забезпечення можливості доступу до високоякісної освіти для більшої кількості студентів, керівництво хімічного факультету звернулося до Міністерства освіти і науки України з проханням розглянути можливість надання додаткових місць державного замовлення для набору вступників-магістрів. Це дозволить більшій кількості молодих, талановитих та амбітних учених реалізувати свій потенціал та сприяти розвитку науки та технологій в Україні.

Упевнені, що разом із підтримкою МОН ми зможемо забезпечити доступність високоякісної освіти для всіх бажаючих студентів та сприяти подальшому розвитку хімічної науки в нашій країні.

З повагою,

Керівництво хімічного факультету

22.08.2023
Важлива новина для першокурсників!

Шановні першокурсники та першокурсниці, перше вересня 2023 року стане початком вашої захопливої подорожі до знань та можливостей. Ми запрошуємо вас на особливий захід, який розпочнеться у великій хімічній аудиторії (ВХА) на хімічному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка! Зустріч колективу хімічного факультету зі студентами та студентками першого курсу розпочнеться о 9:00, о 9:30 – розподіл студентів по групам. На 11:00 заплановано головну подію дня – урочисту посвяту у студенти першого курсу ОР "Бакалавр". Це той момент, коли ви станете повноцінною частиною нашої хімічної спільноти та великої родини хіміків. Не забудьте взяти з собою гарний настрій та велике бажання вивчати нове! Ми впевнені, що ваша академічна подорож буде наповнена яскравими враженнями та досягненнями.

Із нетерпінням чекаємо на вас 01.09.2023 року о 9:00 у ВХА. Разом ми зробимо цей день незабутнім!

СПИСОК ЗАРАХОВАНИХ НА 1 КУРС ОР “БАКАЛАВР” ХІМІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА НА МІСЦЯ ДЕРЖАВНОГО ЗАМОВЛЕННЯ В 2023 РОЦІ
21.08.2023
Перелік документів для виконання вимог зарахування на ОС Магістр

Шановні майбутні магістри!

Ваша рішучість і бажання навчатися у магістратурі є надзвичайно цінними! Процес подачі документів - це лише перший крок на шляху до досягнення ваших академічних та професійних цілей. Вас чекають нові знання, захоплюючі виклики та можливості розвитку, які допоможуть вам зрости як фахівцям та зробити свій внесок у світ хімії. Ми розуміємо, що підготовка пакету документів може бути напруженою задачею, але пам'ятайте, що ви не самі - наша дружня команда завжди готова надати вам підтримку та відповісти на всі ваші запитання. Нехай навчання у магістратурі буде захопливим та плідним!

Завантажити перелік документів для виконання вимог зарахування на ОС Магістр (інфографіка)
Перелік документів для виконання вимог зарахування на ОС Магістр
20.08.2023
ШАНОВНІ ЗДОБУВАЧІ ОСВІТИ!

Розпочинається новий 2023-2024 навчальний рік. Ми впевнені, що він буде успішним для вас та ознаменується Перемогою! Інформуємо вас щодо особливостей здійснення навчального процесу в першому семестрі 2023-2024 навчального року.

Завантажити графік навчального процесу можна за посиланням.

Бажаємо успіху!

15.08.2023
У серпні Хімічний факультет відвідали учасники "Літньої школи" КНУ імені Тараса Шевченка

Активним, допитливим та мотивованим дітям влаштували незабутнє пізнавальне дозвілля! Співробітники, аспіранти та студенти факультету показали справжню наукову магію, спонукали та заохотили юних гостей до вивчення хімії. Доцент кафедри неорганічної хімії Катерина Теребіленко провела чудову інтерактивну міні-лекцію, а факультетський проєкт "Лекторій для юних хіміків" забезпечив видовищні досліди, демонстрації та навіть провів разом із відвідувачами справжню практичну роботу у лабораторії.

Переглянути яскраві досліди та згадати найцікавіші моменти можна у нашому фотоальбомі. Позначайте себе на світлинах, діліться враженнями та побажаннями у коментарях. До зустрічі!

Літня школа КНУ імені Тараса Шевченка
13.08.2023
European Chemistry School for Ukrainians

We thank organizers of the European Chemistry School for Ukrainians (Prof. Stefan Wuttke and Prof. Joanna Goscianska) for this wonderful program! Many students, professors and researchers of our faculty attended and had an excellent experience. Your support of Ukrainian scientists is very important to us.

European Chemistry School for Ukrainians
04.08.2023
До уваги абітурієнтів! Затверджено список рекомендованих до зарахування на бюджет!

Список абітурієнтів, рекомендованих до зарахування на навчання за кошти державного або регіонального замовлення на освітній ступінь "Бакалавр" за спеціальністю 102 - Хімія, опубліковано!

Завантажити список.

Нагадуємо, що після того, як вступник в електронному кабінеті отримав рекомендацію до зарахування, він має підтвердити вибір місця навчання в електронному кабінеті, або ж у закладі освіти. Це важливий крок у вашому майбутньому професійному розвитку!

02.08.2023
Перелік документів, необхідних для зарахування на ОС Бакалавр

Одне з найбільш популярних запитань другого етапу вступної кампанії – які ж документи треба подавати до Університету в разі отримання рекомендації до зарахування? Більшість документів вже існує у державних реєстрах, які пов’язані з ЄДЕБО. Тому, якщо ви маєте електронний підпис, скористайтесь можливістю підтвердити вибір місця навчання через електронний кабінет вступника.

Але для формування особової справи здобувача освіти до відбіркової комісії необхідно буде принести у паперовому вигляді такі документи:

 1. Документ (один з документів), що посвідчує особу, передбачений Законом України "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус"
 2. Довідку про внесення відомостей до Демографічного реєстру / Витяг з реєстру територіальної громади
 3. Реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код)
 4. Військово-обліковий документ (для військовозобов’язаних – військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного, а для призовників – посвідчення про приписку до призовних дільниць)
 5. Документ державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, на основі якого здійснюється вступ (якщо інформація про нього не зберігається в ЄДЕБО)
 6. Документи, що підтверджують право вступника на спеціальні умови участі в конкурсному відборі та зарахування, а також на переведення на вакантні місця бюджету (додаток 2.5. Правил прийому)
 7. 4 кольорові фотокартки розміром 3 × 4 см
 8. Договір про навчання у закладі вищої освіти (укладається з повнолітнім здобувачем освіти або батьками чи опікунами). Для неповнолітніх – свідоцтво про народження
 9. Папка-швидкозшивач (паперова)

Зверніть увагу, що копії документів приймаються лише за наявності їхніх оригіналів!

У разі неможливості подання документів у паперовому вигляді, ви можете надіслати їхні скан-копії, підписані КЕП, на електронну пошту відбіркової комісії підрозділу (vstup_chem@univ.net.ua; або зверніться у Чат для абітурієнтів у Telegram хімічного факультету КНУ), куди рекомендовані до зарахування.

Перелік документів, необхідних для зарахування на ОС Бакалавр
01.08.2023
Початок прийому заяв до магістратури

Шановні вступники до магістратури!

Розпочато прийом заяв для участі в конкурсному відборі від вступників на ОС Магістр. Подати заяву потрібно не пізніше 18:00 21 серпня 2023 року!

Подати заяву можна через електронний кабінет вступника: https://cabinet.edbo.gov.ua/login

Детальніше про початок прийому заяв до магістратури можна прочитати на сайті Приймальної комісії.

01.08.2023
Як в електронному кабінеті підтвердити вибір місця навчання

Шановні вступники!

Прийом заяв для участі в конкурсному відборі за освітнім ступенем бакалавра завершено! Оприлюднення списку вступників, рекомендованих до зарахування відбудеться до 05 серпня. Після того, як вступник в електронному кабінеті отримав рекомендацію до зарахування, він має підтвердити вибір місця навчання.

Детальніше про те, як в електронному кабінеті підтвердити вибір місця навчання, можна прочитати на сайті Приймальної комісії.

27.07.2023
До уваги вступників на магістерські програми!

У зв'язку з технічними причинами у роботі бази ЄДЕБО реєстрацію на фахові іспити продовжено:

 • до 21:00 27 липня 2023 року (на бюджет)
 • до 18:00 30 липня 2023 року (на контракт за фіксованими конкурсними пропозиціями)

Іспити для тих, хто вступає на бюджетні місця у ЗВО, будуть проведені
28 липня!

21.07.2023
ВСТУП 2023: Продовжено реєстрацію на фахові іспити!

Продовжено реєстрацію заяв на проведення Університетом співбесід замість єдиного вступного іспиту і фахових іспитів у випадках, передбачених Правилами прийому до 18:00 27 липня 2023 року.

Приймальна комісія призначила 28 липня 2023 року днем проведення фахових випробувань за всіма спеціальностями. Графіки іспитів будуть оприлюднені найближчим часом на сайті Приймальної комісії.

19.07.2023
Прийом заяв для участі у конкурсному відборі на ОС Бакалавр

Шановні вступники!
Сьогодні, 19 липня, о 9:00 розпочався прийом заяв для участі в конкурсному відборі від вступників на ОС Бакалавр.

Подати заяву потрібно не пізніше 18:00 31 липня 2023 року! Подати заяву можна через електронний кабінет вступника.

На конкурсні пропозиції, які мають державне фінансування, ви може подати лише 5 заяв за пріоритетами від 1 до 5. Ще до 15 заяв можна подати на конкурсні пропозиції за кошти фізичних та/або юридичних осіб. До кожної заяви потрібно додати мотиваційний лист, написаний спеціально для кожної освітньої програми, на яку ви плануєте вступити.

Детальніше за посиланням.

12.07.2023
НМТ-2023: Додаткова сесія

Лише 3 дні триває реєстрація на додаткову сесію ЄВІ та ЄФВВ для вступу до магістратури!

Тестування відбуватиметься у дві зміни: перша – з 10:00, друга – з 15:00 за київським часом у всіх країнах, окрім США. Звертаємо увагу учасників, які проходитимуть НМТ у США, на те, що тестування розпочинатимуть о 18:00 за Києвом, тобто об 11:00 у м. Детройті та о 10:00 в м. Х’юстоні.

Детальніше за посиланням.

01.07.2023
Шановні вступники!

Сьогодні, 01 липня, починається реєстрація електронних кабінетів на сайті https://vstup.edbo.gov.ua/

Важлива інформація про умови прийому на ОС Бакалавр та ОС Магістр.

Маєте запитання?

Нагадуємо, що з етапами вступної кампанії, Правилами прийому та іншою важливою інформацією ви зможете ознайомитись на сайті Приймальної комісії.

01.07.2023
Урочисте вручення дипломів бакалаврам!

Спільнота хіміків має кваліфіковане поповнення! Дипломи освітнього ступеня "Бакалавр" освітньої програми "Хімія" отримало понад 90 студентів хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Ви – мужні студенти, які під час навчання пережили пандемію та застали війну. Але попри це, вчилися і отримали бажані знання, набули нових практичних навичок пiд час виконання експерементальних завдань в лабораторiях факультету, здали іспити та успішно захистили випускні кваліфікаційні роботи!

Хімічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка щиро вітає Вас із отриманням диплому та бажає аби ваш професійний старт був рішучим та впевненим! А кар’єрний ріст невпинно йшов тільки вгору! Впевнені, що більшість із Вас у навчанні сьогодні ставить кому, а не крапку, і ми вже восени зустрінемося в магістратурі!

ЗАПРОШУЄМО ДИПЛОМОВАНИХ БАКАЛАВРІВ ДО ПОДАЛЬШОГО ЗДОБУТТЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ ОСВІТНЬОГО СТУПЕНЯ "МАГІСТРА" НА ХІМІЧНОМУ ФАКУЛЬТЕТІ!
Вручення дипломів бакалаврам
27.06.2023
Щиро вітаємо бакалаврів із успішним захистом кваліфікаційних робіт!

Урочисте вручення дипломів бакалаврам є важливим етапом у житті випускників та університетської спільноти!

30 червня о 12:00 годині у Великій хімічній аудиторії відбудеться урочисте вручення дипломів бакалаврам. Цей день є особливим як для випускників, які успішно завершили перший етап навчання в університеті, так і для всієї нашої хімічної спільноти. Успішне завершення навчання є початком нового етапу в житті студентів. Випускники бакалаврату пройшли важливий шлях розвитку, набули фундаментальних знань і навичок, які стануть основою для їхньої подальшої кар'єри.

Вручення дипломів бакалаврам є важливим моментом для хімічного факультету та університету, оскільки успішність випускників є яскравим підтвердженням високої якості освіти, яку вони отримали у стінах хімічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Випускники бакалаврату готові впроваджувати свої знання та вміння в практичну діяльність, сприяючи розвитку суспільства та науки.

Пишаємось нашими випускниками та бажаємо їм успіхів у подальшому навчанні чи професійній кар'єрі! Двері рідного факультету завжди будуть відчинені для вас!

Захист дипломів бакалаврів
25.06.2023
"Світ очима хіміків". Фільм про день відкритих дверей на хімічному факультету КНУ імені Тараса Шевченка!

На YouTube-каналі хімічного факультету вийшов фільм про наш День відкритих дверей "Світ очима хіміків", що відбувся цієї весни. Спочатку колектив хімічного факультету хотів змонтувати невеликий промо-ролик, проте матеріалу виявилось так багато і емоції учасників та організаторів були настільки щирі, що ми просто не змогли дозволити собі сховати від вас ці кадри... і створили майже повнометражний фільм про День відритих дверей та хімічному факультеті КНУ.

Хто був присутнім на заході наживо – має шанс знайти на кадрах себе і знову зануритись у магічну атмосферу хімічного факультету, а хто не зміг долучитись – віртуально відвідає факультет та побачить, де, а головне, хто буде вже зовсім скоро давати вам вищу освіту хіміка!

Дякуємо Лекторію для юних хіміків за яскраву шоу-програму; адміністрації, співробітникам, аспірантам та студентам факультету – за їхній час та натхнення при підготовці заходу, команді операторів – за крутий відзнятий матеріал, і всім учасникам заходу – адже без вас все це не мало б жодного сенсу!

Гарного вам перегляду!

24.06.2023
Шановні вступники до магістратури!

Нагадуємо, що в кабінетах учасників вступних випробувань до магістратури розміщено запрошення. У них зазначено дату, час (за Києвом) і місце проведення єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) та/або єдиного вступного іспиту (ЄВІ).

Учасникам ЄФВВ та/або ЄВІ необхідно самостійно сформувати і, як буде змога, роздрукувати запрошення-перепустку зі свого кабінету учасника на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Більше інформації є на сайті приймальної комісії КНУ.

15.06.2023
ПІДСУМКИ ОЛІМПІАДИ КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА ДЛЯ ВСТУПНИКІВ У 2023 РОЦІ

Завершилась Всеукраїнська олімпіада Київського національного університету імені Тараса Шевченка з хімії у 2023 році для професійної орієнтації вступників на основі повної загальної середньої освіти. Хімічний факультет вітає переможців Олімпіади.

Будемо раді зустрітися з вами в аудиторіях та лабораторіях нашого хімічного факультету!

06.06.2023
Урочисте вручення дипломів магістрам: Великий день для випускників і університетської спільноти!

6 червня о 12:00 годині у Великій хімічній аудиторії відбудеться урочисте вручення дипломів магістрам. Цей день є особливим для випускників, які успішно завершили своє навчання в університеті.

Ця урочистість є важливою подією для нашої хімічної спільноти, адже вона свідчить про успішне завершення багаторічного навчального процесу і відображає досягнення студентів у їхніх обраній галузі. Випускники магістратури мають за плечима дуже інтенсивні два роки навчання, під час яких вони здобули нові знання, вдосконалили свої професійні навички та зробили суттєвий внесок у розвиток хімічної науки.

Ця подія також є важливим моментом для факультету та університету, оскільки успіхи випускників є успіхами навчального закладу. Випускники магістратури матимуть можливість використати набуті знання у різних напрямах професійної діяльності!

Пишаємось нашими магістрами та бажаємо особистих і професійних досягнень, кар'єрних успіхів, мирного неба та всіх благ!!! Двері рідного факультету завжди будуть відчинені для Вас!

05.06.2023
Результати акредитації освітньої програми "Хімія" ОС магістр.

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти розглянуло на своєму засіданні акредитаційну справу № 0434/АС-23 щодо акредитації освітньої програми: Київський національний університет імені Тараса Шевченка освітня програма "Хімія" (ідентифікатор у ЄДЕБО 2218), рівень вищої освіти – Магістр, галузь знань – 10 Природничі науки, спеціальність – 102 Хімія, спеціалізація – відсутня, тип – Освітньо-наукова.

Керуючись Положенням про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 11 липня 2019 року № 977, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 8 серпня 2019 року за № 880/33851, Національне агентство вирішило: акредитувати освітню програму. Рішення ухвалене на засіданні 30 травня 2023 р., протокол № 9 (38).

02.06.2023
Результати акредитації освітньої програми "Хімія" ОС бакалавр.

Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти розглянуло на своєму засіданні акредитаційну справу № 0471/АС-23 щодо акредитації освітньої програми: Київський національний університет імені Тараса Шевченка освітня програма "Хімія" (ідентифікатор у ЄДЕБО 1987), рівень вищої освіти – Бакалавр, галузь знань – 10 Природничі науки, спеціальність – 102 Хімія, спеціалізація – відсутня, тип – Освітньо-професійна.

Керуючись Положенням про акредитацію освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 11 липня 2019 року № 977, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 8 серпня 2019 року за № 880/33851, Національне агентство вирішило акредитувати освітню програму. Рішення ухвалене на засіданні 30 травня 2023 р., протокол № 9 (38).

31.05.2023
Щиро вітаємо студентів-випускників із присудженням кваліфікації "Магістр"!

Минулого тижня відбулися захисти дипломних робіт магістрів хімічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка. Впродовж декількох днів під час презентації наукових робіт на кафедрах тривали жваві та плідні дискусії, а також обговорення перспектив застосування отриманих наукових результатів.

Пишаємось нашими студентами та бажаємо особистих і професійних досягнень, кар'єрних успіхів, мирного неба та всіх благ!!!

Захист магістрів
29.05.2023
До уваги слухачів Лекторію для юних хіміків!

Запрошуємо на фінальну зустріч цього навчального року "Хімія у запитаннях та відповідях", де учасники зможуть поставити питання справжнім хімікам!

Захід відбудеться 2 червня о 18:00 у дистанційному форматі (ZOOM, ідентифікатор конференції: 775 921 7498, код доступа: 3BVQmZ).

Маєте запитання - залишайте прямо зараз у гугл-формі, аби почути відповіді під час зустрічі.

Чекаємо на Вас!

Фінальна зустріч на Лекторії для юних хіміків
27.05.2023
Шановні випускники бакалаврату КНУ та всі, хто планує вступати до магістратури Шевченкового університету!

Запрошуємо вас на онлайн-зустріч, на якій ви дізнаєтеся про наступні речі:

 • особливості вступної кампанії 2023 року до магістратури;
 • строки вступної кампанії та формат її проведення;
 • реєстрацію на ЄВІ та/або ЄФВВ;
 • специфіку розрахунку конкурсного балу;
 • умови вступу на 2 вищу освіту.

Зустріч відбудеться онлайн 29 травня 2023 об 11:00 в ZOOM.

Спікери:

 • Володимир БУГРОВ, ректор;
 • Андрій ГОЖИК, проректор з науково-педагогічної роботи;
 • Ольга КОБАН, відповідальна секретарка Приймальної комісії.
Онлайн-зустріч
25.05.2023
Шановні вступники до магістратури!

Нагадуємо, що в кабінетах учасників вступних випробувань до магістратури розміщено запрошення. У них зазначено дату, час (за Києвом) і місце проведення єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) та/або єдиного вступного іспиту (ЄВІ).

Більше інформації є на сайті приймальної комісії КНУ.

25.05.2023
Стажування в школі хімії Единбурзького університету

Завдяки підписанню у травні 2022 року Меморандуму про співпрацю між КНУ імені Тараса Шевченка та Единбурзьким університетом, а також програмі UK-UR Twinning Project grant, студенти магістратури хімічного факультету кафедри аналітичної хімії Коробейник Марина, Грядченко Надія, Жаданова Софія, Джігірей Катерина і Войтенко Маргарита проходять тримісячне стажування в школі хімії Единбурзького університету.

Студенти мають можливість працювати над виконанням своєї кваліфікаційної роботи в обраних наукових групах, опановують нові методи аналізу, сучасне аналітичне обладнання, яке щойно отримала хіміко-аналітична лабораторія Единбурзького університету, а також знайомлять шотландських колег з історією, традиціями і культурною спадщиною нашої батьківщини.

Більш детальну інформацію можна знайти на сайті Единбурзького університету.

Меморандум про співпрацю між КНУ імені Тараса Шевченка та Единбурзьким університетом
17.05.2023
Шановні колеги, раді повідомити Вам, що наша традиційна, вже 24 Міжнародна конференція студентів, аспірантів та молодих вчених "Сучасні проблеми хімії" розпочне свою роботу 18 травня (четвер).
Урочисте відкриття конференції відбудеться 18 травня о 10.00 у Великій хімічній аудиторії.
Загальна програма роботи конференції розміщена на сайті конференції.
17.05.2023
ДЕНЬ ХІМІКА 2023

Хімічний факультет запрошує всіх на святкування Дня Хіміка на наступному тижні! Наші студенти найкращі, вони підготували цікаву програму 23 травня, яка складається з аукціону та багатьох інших заходів. Долучайтеся до кращих традицій нашого факультету та візьміть участь у аукціоні. Щоб стати учасником, необхідно подати свій лот до 19 травня за посиланням.

Більш детальну інформацію можна знайти у Telegram каналі СПХФ.

25 травня відбудеться Конференція з викладачами, на якій Ви зможете задати будь-яке запитання. Для того, щоб взяти участь, необхідно заповнити гугл форму.

Більш детальну інформацію можна знайти у Telegram каналі СПХФ.

ДЕНЬ ХІМІКА 2023

Не пропустіть святкування Дня Хіміка на нашому факультеті та беріть участь у заходах разом із нами!

16.05.2023
Хімічний факультет ОГОЛОШУЄ ПОДЯКУ студентам 2-го курсу
 • Івану КОБРІЮ
 • Сергію КОРНЄВУ
 • Камілі ФРОЛОВІЙ
за активну участь у підготовці команди учнів м. Києва до IV етапу Всеукраїнської олімпіади з хімії.
Адміністрація хімічного факультету дякує талановитим студентам за їхні здібність та старання, продемонстровані при підготовці учнів до олімпіади. Їхній успіх це великий вклад у розвиток нашого вишу та підтвердження того, що студенти хімфаку КНУ – найкращі представники своєї професії!
01.05.2023
Правила прийому на 2023 рік
Шановні вступники та батьки!
На сайті Приймальної комісії оприлюднено Правила прийому до Київського національного університету імені Тараса Шевченка у 2023 році.
З Правилами прийому до Київського національного університету імені Тараса Шевченка у 2023 році, основними вимогами, етапами вступної кампанії, особливостями вступу на навчання для здобуття ступенів бакалавра та магістра, переліком спеціальностей та освітніх програм, за якими оголошується прийом на навчання, порядком та строками прийому заяв і документів ви можете ознайомитися за посиланням.
28.04.2023
Хімічний факультет ОГОЛОШУЄ ПОДЯКУ студентам 2-го курсу, які 25 квітня 2023 року взяли участь у профорієнтаційному заході з популяризації хімічної науки у закладі загальної середньої освіти № 163 ім. М. Кирпоноса м. Києва у рамках "Тижня STEM освіти":
 • Івану КОБРІЮ;
 • Анні МАЖАРІ;
 • Анні МАСЕНКО;
 • Камілі ФРОЛОВІЙ.
11.04.2023
Підписано угоду між Единбурзьким університетом та Київським національним університетом імені Тараса Шевченка!
Університет Единбургу оголосив про нове партнерство з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка в Києві, Україні, в рамках програми Universities UK. Незважаючи на війну, що триває в Україні, Київський національний університет імені Тараса Шевченка залишається відкритим! Ми сподіваємося, що це нове партнерство призведе до глибокої та тривалої співпраці у сфері навчального процесу та наукових досліджень. В рамках партнерства було створено фонд у розмірі 40 000 фунтів стерлінгів для підтримки співробітників, які розвивають партнерську діяльність з КНУ.
Заявки можуть подавати всі співробітники обох університетів, а вся діяльність та витрати мають бути завершені до 31 липня 2023 року.
Детальніше за посиланням.
11.04.2023
Шановні колеги!
Нагадуємо, що до 17 квітня триває реєстрація для участі у міжнародній програмі стажування "Європейська хімічна школа для українців".
Детальніше про міжнародну програму у Facebook.
Європейська хімічна школа для українців
10.04.2023
"Гоґвортс на хімічному"

Команда хімфаку КНУ влаштувала захоплюючу екскурсію для учнів-переселенців, яких координує волонтерський центр "ЯМаріуполь". Школярі мали можливість відвідати наукові та навчальні лабораторії, а також побачити тематичне наукове шоу в стилі Гаррі Поттера. Студенти, аспіранти та викладачі факультету допомагали гостям зробити перші кроки в світі експерименту, наголошуючи, що найкраща магія - це знання.

Фотозвіт заходу доступний на офіційній сторінці хімічного факультету у Facebook.

Дякуємо за чудові світлини Центру комунікацій КНУ та фотографам факультету!

Фотозвіт

05.04.2023
Шановні студенти! Оголошено набір за програмою підготовки офіцерів запасу.
Військовий інститут Київського національного університету імені Тараса Шевченка оголошує набір для проведення військової підготовки студентів закладів вищої освіти та громадян України зі ступенем вищої освіти "бакалавр" за програмою підготовки офіцерів запасу для забезпечення Збройних Сил України та інших військових формувань.
Проведення конкурсного відбору громадян буде проведено з 02.05.2023 по 11.08.2023 відповідно до встановленого графіку.
Детальніше за посиланням.
Маєте запитання? Номер моб. тел.: (073) 026-19-71; (096) 197-10-26.
31.03.2023
ВСТУП-2023: 10 КРОКІВ ДЛЯ ВСТУПУ ДО ЗАКЛАДУ ВИЩОЇ ОСВІТИ У 2023 РОЦІ

Попри воєнний стан в Україні триває активна підготовка до вступної кампанії у 2023 році. Зокрема, зареєстровано Порядки прийому на навчання для здобуття фахової передвищої та вищої освіти, демонстраційні варіанти тестів уже із семи предметів НМТ доступні на сайті УЦОЯО, а реєстрація для участі у тестуванні розпочнеться 3 квітня. Для допомоги вступникам МОН підготувало головні кроки, які допоможуть стати студентом у 2023 році.

Детальну інформацію можна отримати на сайті МОН за посиланням.

10 кроків для вступу до закладу вищої освіти

31.03.2023
ОГОЛОШЕНО КОНКУРС НА УКРАЇНСЬКУ ПРЕМІЮ "ДЛЯ ЖІНОК У НАУЦІ – 2023"
Премію L’Oréal-UNESCO "Для жінок у науці" створили в межах Фундації L’Oréal, яку заснували 1998 року в партнерстві з UNESCO. Протягом 23 років премія підтримала та відзначила понад 3800 жінок-науковиць зі 110 країн, а п’ятеро отримали Нобелівську премію. Українська Премія є частиною глобальної Програми L’Oréal-UNESCO "Для жінок у науці". В Україні її реалізують уже п’ятий рік поспіль.
Мета премії – підвищити рівень представленості жінок у галузі науки та підтримати молодих жінок-науковиць, які професійно проводять наукові дослідження у галузі STEM (S - наука, T – технологія, Е-інжиніринг, М-математика) на території України в будь-якому закладі вищої освіти, дослідницьких центрах та заохочення за їхній внесок у розвиток української науки.
 • Вік претенденток: від 18 до 40 років.
 • Грошова винагорода: 200 000 грн.
 • Подача документів до ТОВ "Лореаль Україна": до 31 травня включно.
Детальніше з умовами і правилами участі у конкурсі можна ознайомитися за посиланням.
28.03.2023
Алгоритм дій учасників освітнього процесу за сигналами оповіщення цивільного захисту "Увага всім" та "Повітряна тривога".
23.03.2023
Підвищення кваліфікації вчителів хімії!

Інститут післядипломної освіти та Хімічний факультет КНУ імені Тараса Шевченка оголошує навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації "Поглиблення фахових знань вчителів хімії".

Формат навчання: онлайн.

Головна мета: професійний розвиток вчителя хімії.

Лектори: професорсько-викладацький склад хімічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка з багаторічним досвідом викладання та наукової роботи, роботи з учнівською молоддю, підготовки та рецензування підручників.

Запрошений лектор: автор шкільних підручників Павло Попель.

Більше інформації можна отримати за посиланням.
Підвищення кваліфікації вчителів хімії
17.03.2023
"Абетка для аспірантів - Доктор філософії: особливості процедури захисту"
Шановні аспіранти Київського національного університету імені Тараса Шевченка! Запрошуємо Вас на інформаційний захід "Абетка для аспірантів - Доктор філософії: особливості процедури захисту".
Спікери заходу:
 • Толстанова Ганна Миколаївна, проректор із наукової роботи КНУ імені Тараса Шевченка;
 • Караульна Наталія Вікторівна, вчений секретар НДЧ КНУ імені Тараса Шевченка.
Зустріч відбудеться онлайн 24 березня 2023 р. о 15.00.
Приєднуйтесь до заходу в Zoom за посиланням, або ж використайте ідентифікатор: Ідентифікатор конференції: 909 141 5514, код доступа: PhD.
Також Ви можете задати свої питання у цій формі. Відповіді будуть надані під час заходу!
13.03.2023
День відкритих дверей "Світ очима хіміків" на хімічному факультеті!
11 березня 2023 року колектив факультету радісно зустрічав гостей! Відвідувачі вирушили екскурсією навчально-науковими лабораторіями хімічного факультету, поспілкувалися зі співробітниками, аспірантами та студентами, долучились до хімічного шоу та відчули себе справжніми студентами!
Найближчим часом очікуйте фото- та відеозвіт на наших інфоресурсах.
Щиро дякуємо всім, хто, не зважаючи на дощову похмуру погоду, долучився до нашого заходу!
Open doors day
09.03.2023
ШКОЛА СТІЙКОСТІ УНІВЕРСИТЕТІВ

11-12 березня на базі Київської школи економіки відбуватиметься Школа стійкості університетів, яка є ініціативою Альянсу українських університетів. Альянс – це об'єднання університетів, що прагнуть мобілізувати і залучити ресурси та найкращих фахівців із різних дисциплін для зміцнення та відновлення України. Сьогодні до Альянсу входять шість університетів: Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Київська школа економіки, Національний технічний університет "Дніпровська політехніка", Національний університет водного господарства та природокористування, Сумський державний університет та Український католицький університет.

Пандемія та повномасштабна війна створили додаткові виклики для університетів в Україні. Вони постали перед вибором: знижувати свої вимоги або ціною додаткових зусиль утримати високу планку якісної освіти. Школа стійкості університетів покликана зібрати представників університетів, що обрали саме другий шлях, щоб поділитися досвідом один з одним та спільно напрацювати кращі рішення.

Протягом двох днів відбудеться п’ять тематичних секцій у форматі світового кафе та три панельні дискусії. Секції Школи передбачають плідну роботу учасників. На секціях потрібно ділитись думками, коментувати, обговорювати та надавати пропозиції рішень для подолання тих чи інших викликів. У Школі беруть участь працівники згаданих вище університетів, що вже доєднались до Альянсу, а також учасники від Львівської національної академії мистецтв, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка та Приазовського державного технічного університету.

До участі у Школі можуть доєднатись інші охочі!

Детальна програма та перелік учасників. Акредитуватися на відкриті дискусії та сесії "світового кафе" можна за посиланням.

Панельні дискусії будуть транслюватись онлайн. Усім, хто хоче дивитись трансляцію онлайн, радимо приєднатись до події у Facebook, щоб не пропустити трансляцію, або переглядати на сторінці КНУ у Facebook.

ШКОЛА СТІЙКОСТІ УНІВЕРСИТЕТІВ

06.03.2023
Щиро вітаємо наших колег!
Вітаємо викладачів кафедри органічної хімії - Шабликіну Ольгу Валентинівну, к.х.н., доцента та Григоренка Олександра Олеговича, д.х.н., зав. кафедри із присудженням Премії імені Тараса Шевченка Київського національного університету імені Тараса Шевченка у номінації "Викладачам та науковим співробітникам за підручники та навчальні посібники".
Із підручником, що номіновано на Премію, можна ознайомитись на сайті кафедри органічної хімії.
Премія імені Тараса Шевченка Київського національного університету імені Тараса Шевченка
06.03.2023
Миттєвості навчання хіміків
Раді повідомити, що з початку нового семестру навчання на хімічному факультеті успішно проводиться у змішаному форматі! Тому хочемо поділитися з Вами чудовими кадрами, на яких студенти працюють у навчальних лабораторіях, здобуваючи практичні навички та наближаючись кожного дня до омріяного фаху хіміка!
Якщо ж Ви ще не є студентом нашого факультету то нагадуємо, що зовсім скоро буде чудова нагода заглибитись у світ хімії.
11 березня 2023 року хімічний факультет КНУ імені Тараса Шевченка відкриє свої двері для всіх охочих - треба лише зареєструватись.
Якщо ж у Вас немає можливості приїхати до Києва та долучитись до нас наживо - не проблема. Ось ще одне посилання.
Детальніше про подію.
Віримо у те, що магія хімії Вас зачаровує так само, як і нас!

03.03.2023
До уваги учасників освітнього процесу!
З 8 по 10 березня 2023 року в КНУ імені Тараса Шевченка працюватимуть експертні групи з акредитації освітньо-професійної програми підготовки бакалаврів та освітньо-наукової програми підготовки магістрів за спеціальністю 102 "ХІМІЯ" із використанням технічних засобів відеозв’язку.
9 березня 2023 року відбудуться відкриті онлайн-зустрічі учасників освітнього процесу, здобувачів освіти, викладачів, роботодавців та всіх бажаючих з експертними групами НАЗЯВО в рамках проходження акредитацій ОПП та ОНП "Хімія" за спеціальністю 102 "Хімія".
Приєднатися до онлайн конференцій:
ОС Бакалавр: з 14:30 до 15:30, Zoom ID: 719 2004 6908, код доступа: 2023
ОС Магістр: о 14:00, Zoom ID: 834 5534 8159, код доступа: 2023
27.02.2023
ВЕБІНАР НА ТЕМУ "ПОРАДИ РЕДАКТОРА: ЯК (КРАЩЕ) ПИСАТИ НАУКОВІ СТАТТІ З ПРИРОДНИЧИХ ДИСЦИПЛІН"
Шановні студенти, аспіранти, викладачі та науковці хімічного факультету! Запрошуємо Вас на вебінар - ПОРАДИ РЕДАКТОРА: ЯК (КРАЩЕ) ПИСАТИ НАУКОВІ СТАТТІ З ПРИРОДНИЧИХ ДИСЦИПЛІН, який відбудеться 7 березня 2023 р. в 16.00 за київським часом.
Спікер - Ганна Ляшенко, старший помічник редактора журналу "Chemistry - A European Journal" (видавництво Wiley-VCH), імпакт фактор якого складає 5.02 (2021 р.).
У цій формі Ви можете задати питання, відповіді на які хотіли б почути - з задоволенням надамо відповіді під час вебінару або під час сесії запитання/відповіді.
Приєднуйтесь до заходу в Zoom за покликанням, або ж використайте ідентифікатор: Ідентифікатор конференції: 909 141 5514, код доступа: science.
ПОРАДИ РЕДАКТОРА: ЯК (КРАЩЕ) ПИСАТИ НАУКОВІ СТАТТІ З ПРИРОДНИЧИХ ДИСЦИПЛІН
24.02.2023
Шановні колеги!
Хімічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка запрошує студентів, аспірантів та молодих вчених взяти участь у XХIV Міжнародній конференції студентів, аспірантів та молодих вчених "Сучасні проблеми хімії", яка відбудеться 19-21 травня 2023 р.
В рамках конференції працюватимуть секції: аналітичної хімії, неорганічної хімії, органічної хімії, фізичної хімії та хімії високомолекулярних сполук.
В програмі конференції – усні доповіді (виступ до 10 хвилин) та постерна сесія. Конференція буде проходити у змішаному форматі. Матеріали конференції будуть опубліковані у формі збірника тез, а участь у заході буде підтверджена сертифікатом учасника конференції. Найкращі доповіді будуть додатково відзначені дипломами.
Організаційний внесок за участь відсутній. Електронний варіант збірки тез доповідей та електронний сертифікат (pdf-формат) будуть надіслані всім учасникам конференції на email.
Реєстрація та подача матеріалів триває до 30 квітня 2023 р.
Правила участі та вимоги до оформлення тез доповідей наведені на сайті конференції. Запитання стосовно конференції приймаються за електронною адресою conf_2023 (at) chem.knu.ua. Приєднуйтесь до події у Facebook.
До зустрічі на конференції!
Modern Chemistry Problems 2023
22.02.2023
ОЛІМПІАДА КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА ДЛЯ ВСТУПНИКІВ У 2023 РОЦІ
Хімічний факультет запрошує абітурієнтів до участі у Всеукраїнській олімпіаді Київського національного університету імені Тараса Шевченка з хімії у 2023 році! До участі допускаються особи, які отримали повну загальну середню освіту, або є учнями випускних класів загальноосвітніх навчальних закладів, або мають право на отримання документа про повну загальну середню освіту в навчальний рік проведення Олімпіади.
Реєстрація з 20.02.2023 по 30.03.2023 на сайті Приймальної комісії КНУ.
Детальніше про олімпіаду можна ознайомитися за посиланням.
ОЛІМПІАДА КИЇВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА ДЛЯ ВСТУПНИКІВ У 2023 РОЦІ
22.02.2023
День відкритих дверей "Світ очима хіміків" на хімічному факультеті!
Хімічний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка запрошує на День відкритих дверей "Світ очима хіміків", що відбудеться у суботу 11 березня 2023 року о 12:00 за адресою: м. Київ, вул. Льва Толстого 12.
Під час заходу учасники дізнаються про особливості навчання та наукової діяльності у стінах хімічного факультету, а в рамках екскурсії матимуть нагоду відвідати історичну будівлю хімічного факультету, навчальні та наукові лабораторії. Також у програмі заходу хімічне шоу від освітнього проєкту хімічного факультету "Лекторій для юних хіміків".
Кількість учасників обмежена місткістю укриття, тому для участі обов’язкова попередня реєстрація.
Якщо ж немає змоги прийти – не біда! Не соромтесь ставити запитання відбірковій комісії, співробітникам, аспірантам і студентам хімічного факультету через Google Форму.
Open doors day
06.02.2023
Турнір юних хіміків імені академіка В.В. Скопенка
Уже шостий рік поспіль Хімічний факультет КНУ імені Тараса Шевченка є співорганізатором Всеукраїнського турніру юних хіміків імені академіка Віктора Скопенка – індивідуального змагання для учнів 9-11-х класів закладів загальної середньої та позашкільної освіти. Цьогорічні змагання відбулись під гаслом "Хімія – це світло знань".
Викладачі хімічного факультету пишаються творчою молоддю, яка у непрості для нашої держави часи гідно тримає освітній фронт, готова нестандартно мислити, опановувати нові знання та навички, які, без сумніву, допоможуть молодому поколінню хіміків у житті та відбудові нашої країни.
Більше інформації можна знайти на сайті Інфоцентру для абітурієнтів хімфаку КНУ.
Турнір юних хіміків імені академіка В.В. Скопенка
23.01.2023
Представлено модель вступної кампанії 2023 року
20 січня 2023 року, у Міністерстві освіти і науки України відбувся брифінг щодо узгодженої МОН, Комітетом ВРУ з питань освіти, науки та інновацій і УЦОЯО моделі вступу до закладів вищої освіти у 2023 році.
НМТ складатиметься з двох обов’язкових предметів (української мови та математики) та одного додаткового предмета за вибором вступника з переліку: історія України, іноземна (англійська, французька, німецька, іспанська) мова, фізика, хімія, біологія. Незалежно від обраного вступником додаткового предмета позитивний результат НМТ дозволить подавати заяву для вступу на будь-яку спеціальність з урахуванням вагових коефіцієнтів, установлених для предметів на різні спеціальності.
Детальніше про вступні випробування можна прочитати тут і тут.
Більше інформації можна знайти на сайті Міністерства освіти і науки України.
23.01.2023
17 Грудня 2022 року на Хімічному факультеті КНУ імені Тараса Шевченка відбувся День відкритих дверей "Світлу бути!"
На жаль, зі зрозумілих причин, захід відбувся в онлайн-форматі, проте ми маємо нагоду представити вам запис цієї зустрічі.
Перша частина містить загальну інформацію про Хімічний факультет. А на черзі ще кілька цікавих блоків про життя на хімічному!

Очікуйте новий випуск!
19.01.2023
XXVІІІ Всеукраїнський турнір юних хіміків
Цьогоріч фінальний етап Всеукраїнського турніру юних хіміків, в якому брали участь 12 команд, проходив в онлайні з 13 січня по 18 січня 2023 р. на базі Київського національного університету імені Тараса Шевченка та Інституту високих технологій КНУ імені Тараса Шевченка за підтримки компанії Enamine Ltd.
Головні герої цьогорічного турніру – школярі з Бердичева, Вінниці, Кам’янець-Подільського, Луцька, Полтави, Рівного, Слобожанського (Дніпропетровська обл.), Харкова та Хотина – представляли розв’язки науково-практичних завдань, що завчасно були визначені для змагань, а також виступали опонентами та рецензентами для команд-суперників.
Захоплення від рівня представлених доповідей та майстерності проведення дискусій було не тільки у всіх учасників, а й у членів журі, до складу якого ввійшли доцент кафедри аналітичної хімії – Сергій Алексєєв та доцент кафедри органічної хімії – Вікторія Москвіна, а експертом-консультантом виступав завідувач кафедри органічної хімії, професор – Олександр Григоренко.
Безмежно пишаємося всіма учасниками! Попри повітряні тривоги, відсутність електроенергії та зв’язку, перебуваючи в укриттях і не втрачаючи ентузіазму, всі продемонстрували стійкість та наполегливість, ерудицію, захоплення та любов до хімії та України!
Щиро вітаємо команди та їхніх наставників із участю та Перемогою! Саме ви – інтелектуальна еліта нашої країни, ваша Перемога – вклад в розбудову нашої держави! Дякуємо ЗСУ, Слава Україні та до зустрічі на наступних турнірах!
Із задачами цьогорічного турніру можна ознайомитись на сайті Турніру.
Відеотрансляції турніру доступні на Facebook сторінці Турніру.
Всеукраїнський турнір юних хіміків
18.01.2023
РОЗКЛАД ЗАНЯТЬ ХІМІЧНОГО ФАКУЛЬТЕТУ НА II СЕМЕСТР 2022-2023 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ
Шановні студенти та співробітники факультету!
Заняття на хімічному факультеті в другому семестрі відбуватимуться у змішаному форматі. В розкладі можливі зміни. Слідкуйте за оновленням.
12.01.2023
До уваги співробітників хімічного факультету.
Інформація для хіміків в Україні, хто на даний час не є членами Королівського хімічного товариства Великої Британії (RSC): членство залишається безкоштовним. Щоб приєднатися як афілійований член, можна скористатися цим посиланням. При запиті оплати для безкоштовного членства можна використати код 100 UKR або ті, хто бажають стати членами RSC, можуть надіслати електронний лист на membership@rsc.org для отримання допомоги. Як члени RSC, вони можуть отримати доступ до фінансової підтримки від Chemists’ Community Fund.
06.01.2023
Онлайн-курс "KNU Teach Week 4" на платформі "KNU Professionals"
Платформа "KNU Professionals" анонсує онлайн-курс "KNU Teach Week 4", який відбудеться 16-20 січня.
Програма курсу охоплює наступне:
 • тематичні воркшопи від експертів з бізнесу та з КНУ імені Тараса Шевченка;
 • можливість прямого спілкування з роботодавцями різних профілів (як із фахівцями, так і зі стейкхолдерами);
 • нові навички та платформи, готові до інтеграції в освітній процес здобувачів.
Учасники, які відвідають усі онлайн-заходи, отримають сертифікат про проходження курсу.
Реєстрація триває до 12.01.
Прямуємо до нових здобутків разом!
KNU Teach Week 4



Попередня сторінка

Наступна сторінка