Ласкаво просимо
Новини
Про факультет
Структура факультету
Абітурієнту
Новини
Вступ - ОС Бакалавр
Вступ - ОС Магістр
Програми випробувань
Зразки білетів
Олімпіада
Лекторій для юних хіміків
День відкритих дверей
Навчання
Студ. самоврядування
Наукова робота
Рада молодих вчених
Аспірантура
Докторантура
Міжнародні зв'язки
Профбюро
Працевлаштування
Норм. документи КНУ
Фото / Відеогалерея
Інфоресурси
Контакти
Про сайт
Пошук
Зареєструй поштову скриньку на факультеті!
Лекторій для юних хіміків
Нагороди та досягнення факультету, відгуки випускників та роботодавців
XXV Міжнародна конференція студентів та аспірантів "Сучасні проблеми хімії"
Профбюро хімічного факультету
Календар подій КНУ імені Тараса Шевченка
Київська конференція з аналітичної хімії "Сучасні тенденції аналізу-2022"
Сайт наукової групи професора Ольги Запорожець, Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Фотоніка напівпровідникових композитів
Oleksandr Grygorenko Web Page
Vasyl G. Pivovarenko Homepage
Науково-дослідна група Зої Войтенко
Науково-практичний журнал "МЕТОДЫ И ОБЪЕКТЫ ХИМИЧЕСКОГО АНАЛИЗА" Наукової Ради НАН України з проблеми "аналітичної хімії", присвячений усім аспектам аналітичної та біоаналітичної хімії
Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка
French-Ukrainian Journal of Chemistry

Лекторій для юних хіміківЛекторій для юних хіміків На хімічному факультеті розпочалась реєстрація на новий навчальний рік "Лекторію для юних хіміків"

Запрошуємо Вас стати слухачем нашого Лекторію, який надає унікальну можливість для всіх бажаючих поглибити свої знання та отримати нові в галузі хімії. У програмі тематичні лекції з основних розділів хімії. Заняття проходять в інтерактивній формі й супроводжуються обов'язковим для природничників експериментальним блоком, завдяки чому слухачі з цікавістю і легкістю сприймають, розуміють та засвоюють найскладніші питання.

Координатор проєкту Ольга ХИЛЯ
Контакти:
lecture.chemdep.knu@gmail.com
тел. 239 33 12, моб. +38(050) 985 22 94

Детальніше про лекторій

Реєстраційна форма

Відеолекції Лекторію 2023-2024

Аби надати можливість всім бажаючим взяти участь у роботі Лекторію у
2023 - 2024 н.р., заняття відбуватимуться у змішаному форматі: онлайн на YouTube-каналі Хімічного факультету, а також у форматі зум-конференцій та офлайн занять на факультеті.

Початок занять та відкриття Лекторію заплановано на 25 жовтня 2023 року.

Обов’язково підписуйтесь на наші інформаційні ресурси:
YouTube-канал
телеграм-канал "Лекторій для юних хіміків"
Освітній ресурс Лекторію Сhem_up
Офіційна сторінка Хімічного факультету КНУ імені Тараса Шевченка в Facebook
Інформаційний ресурс для абітурієнтів хімічного факультетуЗавантажити програму ЛекторіюБажаєте поринути у атмосферу омріяного факультету?Новини

11.04.2024
Минулої суботи відбулося чергове практичне заняття для слухачів "Лекторію для юних хіміків"

Відвідувачі набували навичок з основ аналітичної хімії. Заняття відкрила захоплююча лекція доцента Ліонель Зінько про особливості якісного та кількісного аналізу у аналітичній хімії, сфери його застосування, перспективи працевлаштування та кар'єри хіміка-аналітика. Потім невеликими групами, під керівництвом досвідчених хіміків, лекторійці власноруч виконали базовий набір якісних реакцій на основні катіони та аніони, а також кожен розв'язав індивідуальну задачу з ідентифікації катіонно-аніонного складу розчину невідомої неорганічної солі. Викладачі, аспіранти, співробітники та студенти хімічного факультету вдячні усім відвідувачам за ефективну роботу, допитливість та відмінну дисципліну протягом практикуму!

Наступне (фінальне) практичне заняття в рамках проєкту "Лекторій для юних хіміків" відбудеться вже за кілька тижнів, його темою стане органічна хімія. Слідкуйте за анонсами!

Наш фотозвіт.

Практичне заняття "Лекторію для юних хіміків" - Основи аналітичної хімії: якісний аналіз
28.02.2024
Про освітній проєкт "Лекторій для юних хіміків" у січневому номері газети "Київський університет"

У першому номері газети "Київський університет" читайте про навчально-науковий проєкт Хімічного факультету з популяризації науки "Лекторій для юних хіміків".

З повним номером газети знайомтеся за посиланням.

Про освітній проєкт "Лекторій для юних хіміків" у січневому номері газети "Київський університет"
21.02.2024
Практичне заняття №2 для слухачів "Лекторію для юних хіміків"

Долучайся до захоплюючого практичного заняття для слухачів "Лекторію для юних хіміків", що відбудеться у ОФФЛАЙН-форматі на хімічному факультеті КНУ імені Тараса Шевченка.

Факультет надає слухачам Лекторію унікальну можливість попрацювати в справжній лабораторії. На занятті дізнаєтесь про задачі та проблеми сучасного аналізу води і зможете визначити жорсткість власної проби води.

Реєстрація за посиланням є обов'язковою, адже за вказаними при реєстрації контактами буде надісланий протокол заняття для ознайомлення і підготовки. Реєстрація триває до 28 лютого!

Чекаємо на вас 02.03.2024 об 11:00.

Практичне  заняття для слухачів "Лекторію для юних хіміків"
05.12.2023
Практичне заняття №1 для слухачів "Лекторію для юних хіміків"

Цієї суботи, 2-го грудня, відбулося довгоочікуване практичне заняття для слухачів "Лекторію для юних хіміків". До заходу долучилися учні не тільки із київських шкіл - на хімічний факультет завітали школярі з Київської області та інших регіонів країни. Після лекції про перспективи хімії та хіміків в Україні та світі, детального інструктажу з правил техніки безпеки, відвідувачі перейшли до справжніх навчальних лабораторій. Заплановане практичне заняття перервав сигнал повітряної тривоги, але у великому теплому сховищі Червоного корпусу Університету у неформальній обстановці школярі та їхні батьки поспілкувалися зі студентами, аспірантами, викладачами хімічного факультету про життя факультету, особливості навчання та працевлаштування студентів хімічного факультету, поговорили про актуальні аспекти різних галузей хімії у сучасному житті та важливість цієї пріоритетної галузі для перемоги і післявоєнного відновлення нашої держави. Потім невеликими групами детально розібрали хімічні реакції, що були описані у практичній роботі. Після довгоочікуваного відбою тривоги практичне заняття було продовжено. Учні Лекторію власноруч виконали більше десятка хімічних дослідів із теми "Класи неорганічних сполук". А в подарунок від факультету відвідувачі отримали чудовий приклад практичного застосування хімічних знань - ацетатні грілки багаторазового використання, що стануть в нагоді у зимові холоди.

Ми вдячні усім учням, які, незважаючи на погодні умови та повітряні тривоги, впевнено подолали завдання практичного заняття, активно та наполегливо працювали у лабораторіях, викладалися на всі сто майже 5 годин заходу. Працювати із такою талановитою та спраглою до знань молоддю - неабияка приємність для великої родини студентів та співробітників хімічного факультету! Нагадуємо, що в цьому навчальному році заплановані інші практичні заняття в рамках проєкту "Лекторій для юних хіміків", а найближчий захід на хімічному - День відкритих дверей "Зимовий квест на Хімічному" - відбудеться вже наступної суботи, 9-го грудня.

Реєстрація за посиланням.

Переглянути яскраві досліди та згадати найцікавіші моменти можна у нашому фотоальбомі. Позначайте себе на світлинах, діліться враженнями та побажаннями у коментарях.

Чекаємо на вас!

Практичне  заняття для слухачів "Лекторію для юних хіміків"
27.09.2023
Чудова новина для майбутніх абітурієнтів, учнів старших класів, вчителів та всіх, хто цікавиться хімією! Розпочато реєстрацію на новий 2023 - 2024 навчальний рік "Лекторію для юних хіміків"
На хімічному факультеті розпочато реєстрацію учасників на новий навчальний рік освітнього проєкту "Лекторій для юних хіміків". Запрошуємо абітурієнтів та учнів старших класів з усіх куточків України стати слухачами нашого Лекторію, який надає унікальну можливість для всіх бажаючих поглибити знання в галузі хімії.
Початок занять та відкриття Лекторію заплановано на 25 жовтня 2023 року о 17.00 у форматі Зум-конференції (посилання буде надіслано зареєстрованим учасникам).
Завантажити інформаційний флаєр.
14.11.2022
Вересневий номер Газета "Київський університет"
У випуску, зокрема, читайте про освітній проєкт хімічного факультету Київський національний університет імені Тараса Шевченка Лекторій для юних хіміків - "Марафон пізнання довжиною у 5 років"
Завантажити номер газети
Вересневий номер Газета Київський університет
14.06.2022
Фінальне заняття Лекторію для юних хіміків 2021 – 2022 н.р.
9 червня у рамках онлайн-зустрічі "Хімія у запитаннях та відповідях" слухачі Лекторію, спілкуючись з викладачами та студентами факультету, одержали відповіді на найактуальніші питання хімічної науки, екології, дізнались про особливості навчання та подальшого працевлаштування фахівців-хіміків.
Переглянути запис зустрічі можна за посиланням:

31.12.2021
Щиро вітаємо дружню хімічну спільноту із Новим роком!
Новий 2022 рік обов'язково стане для кожного роком здійснення мрій та світлих сподівань! Бажаємо всім міцного здоров’я, сил для нових здобутків та натхнення для успішного втілення всіх задумів!

Організація Об’єднаних націй оголосила 2019 рік Міжнародним роком Періодичної таблиці хімічних елементів (IYPT2019) на відзнаку 150 річниці створення цієї таблиці Дмитром Менделєєвим 1869 року.
З експозицією серії постерів різними мовами, включно з українською, які відображають важливу роль хімії у нашому житті, історію відкриття, розповсюдження в природі та використання елементів Періодичної таблиці та їхніх сполук, можна ознайомитись за посиланням.


Про "Лекторій для юних хіміків" на сторінках газети "Київський університет"

Відеолекції Лекторію 2023-2024:

Лекторій для юних хіміків. Старт нового навчального сезону!

Життя у стилі CHEM. Старт навчального сезону 2023 - 2024

Заняття 2. Світ Хімії.

Заняття 3. Таємниці будови атома. Частина 1

Заняття 4. Таємниці будови атома. Частина 2

Заняття 5. Хімічний зв'язок – мистецтво створення молекул

Заняття 6. Що "приховує" хімічна реакція? Частина 1

Заняття 7. Що "приховує" хімічна реакція? Частина 2

Заняття 8. Таємниці кислотних і основних властивостей. Частина 1

Заняття 9. Таємниці кислотних і основних властивостей. Частина 2

Заняття 10. Таємниці кислотних і основних властивостей. Частина 3

Заняття 11. Неметали. Що приховує "Не"? Частина 1

Заняття 12. Неметали. Що приховує "Не"? Частина 2

Заняття 13. "Метали. Хто вони?"

Заняття 14. Таємниці кислотно-основного балансу. Частина 1

Заняття 15. Таємниці кислотно-основного балансу. Частина 2

Заняття 16. Хімічний детектив – розшукуються йони!

Заняття 17. «Мозковий штурм» - розв'язок типових задач. Частина 1

Заняття 18. «Мозковий штурм» - розв'язок типових задач. Частина 2

Заняття 19. Кальцій ортофосфати апатитового типу: геологічне та біологічне походження

Заняття 20. Воднева енергетика: зелена та відновлювана

Заняття 21. Хроматографія: історія та сьогодення

Заняття 22. Хімія органічна – основа та спосіб життя

Заняття 23. Карбон в різних іпостасях та «чорне золото». Частина 1

Заняття 24. Карбон в різних іпостасях та «чорне золото». Частина 2

Заняття 25. Що може дати кисень органічним речовинам? Частина 1

Заняття 26. Що може дати кисень органічним речовинам? Частина 2

Заняття 27. Що може дати кисень органічним речовинам? Частина 3

Заняття 28. Еволюція органічних молекул: від СО2 до цукру. Частина 1

Заняття 29. Еволюція органічних молекул: від СО2 до цукру. Частина 2

Заняття 30. Приховані можливості цукрів. Експериментальна частина

Заняття 31. Еволюція органічних молекул: від амінів до амінокислот, пептидів та білків. Частина 1. Аміни.

Заняття 32. Еволюція органічних молекул: від амінів до білків. Частина 2. Амінокислоти, пептиди та білки.

Завдання до дистанційного навчання:

Завдання #1

Завдання #2

Завдання #3

Завдання #4


Фотогалерея

2019-2020 навчальний рік

Відкриття "Лекторію для юних хіміків", вступна лекція "Світ хімії"

Заняття 2. "Таємниці будови атома"

Заняття 3. "Що приховує Періодична система? Погляд зі 21 століття"

Заняття 4. "Взаємодія атомів - мистецтво створення молекул"

Заняття 5. "Що приховує хімічна реакція?" (Частина I)

Заняття 6. "Що приховує хімічна реакція?" (Частина II)

Заняття 7. "Що приховує хімічна реакція?" (Частина III)

Заняття 8. "Хімія неорганічна. Хімія живих чи неживих об'єктів?" Частина I

Заняття 9. "Основні класи неорганічних сполук. Кислоти та солі."

Заняття 10. "Хімія неорганічна. Хімія живих чи неживих об'єктів?" Частина II

Заняття 11. "Розв’язування типових задач із загальної та неорганічної хімії"

Заняття 12. "Мистецтво вирощування кристалів"

Заняття 13. "Метали. Хто Вони?"

Заняття 14. "Неметали. Що приховує "Не"" Частина І

2018-2019 навчальний рік

Відкриття "Лекторію для юних хіміків", вступна лекція "Світ хімії"

Заняття 1. "Таємниці будови атома"

Заняття 2. "Що приховує Періодична система? Погляд зі 21 століття"

Заняття 3. "Взаємодія атомів - мистецтво створення молекул"

Заняття 4. "Що приховує хімічна реакція?"

Заняття 5. "Хімія неорганічна. Хімія живих чи неживих об'єктів?" Частина I

Заняття 6. "Хімія неорганічна. Хімія живих чи неживих об'єктів?" Частина II

Заняття 7. "Метали. Хто Вони?"

Заняття 8. "Мозковий штурм" Частина 1

Заняття 9. Фінал першого семестру навчання.

Заняття 10. "Неметали. Що приховує "Не"" Частина 1

Заняття 11. "Неметали. Що приховує "Не"" Частина 2

Заняття 12. "Мозковий штурм" Частина 2

Заняття 13. "Хімія органічна: основа та спосіб життя"

Заняття 14. "Номенклатура органічних сполук"

Заняття 15. "Ароматичні сполуки"

Заняття 16. "Що може дати кисень органічним речовинам?"

Заняття 17. "Що може дати кисень органічним речовинам? Частина 2"

Заняття 18. "Від СО2 до цукру"

Заняття 19. "Від амінів до амінокислот, пептидів та білків"

Заняття 20. " "Три кити" всього живого – вуглеводи, ліпіди, білки."

Заняття 21. Задачі з органічної хімії.

Заняття 22. "Методи аналізу хімічних речовин"

Заняття 23. "Полімери та оточуюче середовище" (Фінальне заняття)

Обличчя "Лекторію для юних хіміків" (2018-2019 н. р.)

2017-2018 навчальний рік

Відкриття "Лекторію для юних хіміків"

Заняття 1. "Таємниці будови атома"

Заняття 2. "Що приховує Періодична система? Погляд зі 21 століття"

Заняття 3. "Взаємодія атомів - мистецтво створення молекул"

Заняття 4. "Що приховує хімічна реакція?"

Заняття 5. "Хімія неорганічна. Хімія живих чи неживих об'єктів? Частина 1"

Заняття 6. "Хімія неорганічна. Хімія живих чи неживих об'єктів? Частина 2"

Заняття 7. "Метали. Хто Вони?"

Заняття 8. "Неметали. Що приховує "Не""

Заняття 9. "Світ кераміки"

Заняття 10. "Хімія органічна: основа та спосіб життя"

Заняття 11. ""Чорне" золото. Нафта"

Заняття 12. "Що може дати кисень органічним речовинам? Частина 1"

Заняття 13. "Що може дати кисень органічним речовинам? Частина 2"

Заняття 14. "Від СО2 до цукру".

Заняття 15. "Від амінів до амінокислот, пептидів та білків"

Заняття 16. "Три "кити" всього живого - вуглеводи, ліпіди, білки"